اسکندریون: مسابقات شنا قهرمانی کشور مرداد ماه در اردبیل برگزار می‌شود

Print Friendly
اسکندریون: مسابقات شنا قهرمانی کشور مرداد ماه در اردبیل برگزار می‌شود

رئیس کمیته فنی شنا گفت: به مناسبت روز اردبیل چهارم و پنجم مرداد ماه ۱۳۹۷ با شرکت بیش از ۱۵۰ شناگر مسابقات شنا زیر ۱۴ سال قهرمانی کشور در اردبیل برگزار می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حمید اسکندریون بعد از روز گذشته(دوشنبه) در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل اظهار داشت: فدراسیون شنا برنامه‌های مختلفی برای توجه به استان‌های در حال رشد شنا در سطح کشور دارد و خوشبختانه استان اردبیل نیز در چند سال گذشته در بخش توسعه ورزش شنا عملکرد مناسبی داشته است.

وی افزود: به همین منظور و برای حمایت از استان‌هایی که فعالیت‌های مناسب در توسعه ورزش شنا داشته‌اند با نظر مثبت فدراسیون میزبانی مسابقات شنای زیر ۱۴ سال قهرمانی کشور با نام روز اردبیل به این استان واگذار شده که این مسابقات با حضور بیش از ۱۵۰ شناگر از حدود ۲۰ استان کشور به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود.

رئیس کمیته فنی شنا گفت: انتظار داریم که اداره کل ورزش و جوانان استان در تخصیص یک استخر به هیئت شنا استان اردبیل همکاری لازم را داشته باشند تا علاوه بر بعد همگانی در بعد قهرمانی نیز هیئت شنای استان اردبیل بتواند وزشکاران با استعدادی در سطح کشور معرفی کند.

اسکندریون بیان کرد: علاوه بر این موضوع استان اردبیل به عنوان دومین استان کشور شاهد راه‌اندازی و شروع به کار آکادمی شنا خواهد بود و این آکادمی با نام آکادمی هیئت شنای استان اردبیل فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی بیان کرد: افتتاح و راه‌اندازی این آکادمی کمک شایانی به برگزاری منسجم تمرینات شنا در استان، استعدادیابی مناسب و نیز استفاده از مربیان فنی و دارای دانش روز خواهد بود که بی‌شک فدراسیون شنا در نظر دارد راه‌اندازی آکادمی در تمامی استان‌های کشور را به منظور رشد ورزش شنا انجام دهد.

رئیس کمیته فنی شنا فدراسیون در پایان گفت: هیئت شنای استان اردبیل به دلیل فعالیت‌ها و اقداماتی که در ارتباط با توسعه همگانی ورزش شنا در استان داشته تصمیم گرفتیم این استان به عنوان دومین استانی باشد که آکادمی در آن راه‌اندازی می‌شود تا شاهد رشد و پیشرفت ورزش در این استان باشیم.

 

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط