امیرحسین رهبر: باید شرایط تمرین و مسابقه در استخر فراهم شود/ با چیریچ در ارتباطیم

Print Friendly
امیرحسین رهبر: باید شرایط تمرین و مسابقه در استخر فراهم شود/ با چیریچ در ارتباطیم

ملی‌پوش واترپلوی ایران گفت: ما در استخر آزادی شنا می‌کنیم و در مجموعه انقلاب به تمرین واترپلو می‌پردازیم و با سرمربی تیم ملی ارتباط دارم به محض قطعی شدن زمان و شرایط اردوها، چریچ هم باز خواهد گشت.

میعاد نیک/

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ امیرحسین رهبر، ملی‌پوش واترپلوی ایران در گفت‌وگو با پایگاه خبری راه دانا درباره وضعیت فعلی‌اش در شرایط کرونایی اظهار داشت: با توجه به اوضاع بیماری فعلاً هم با تیم ملی و هم به شکل انفرادی تمرین می‌کنم تا آمادگی‌ام را حفظ کنم. اکنون سطح بدنی مناسبی دارم و منتظرم تا فدراسیون و وزارت ورزش تصمیمات لازم را بگیرند.

وی در خصوص عدم برگزاری لیگ برتر این رشته، در شرایطی که اکثر لیگ‌ها دنبال شده‌اند نیز عنوان کرد: الان همه لیگ‌ها به شکل دست‌وپا شکسته مسابقات خود را برگزار می‌کنند اما از برگزاری لیگ واترپلو خبری نیست. البته که فدراسیون شنا به دنبال برگزاری مسابقات است اما منتظر تصمیم وزارت ورزش و جوانان هستیم تا مجوزهای لازم را صادر کنند. ۹ ماه می‌شود که مسابقه جدی نداشته‌ایم و بدن‌های‌مان لطمه خورده است.

رهبر همچنین ادامه داد: همه جای دنیا لیگ خود را برگزار می‌کنند و در این‌جا اما خبری از برگزاری لیگ نیست. به هر حال درآمد اصلی ما از لیگ است و به این موضوع هم باید توجه شود.

ستاره ملی‌پوش واترپلو در مورد حضور تیم ملی ایران در بازی‌های ساحلی آسیا تاکید کرد: تیم ملی ما پس از درخشش در مسابقات آسیایی جاکارتا جوان‌تر شد اما معلوم نیست برای بازی‌های ساحلی تیم اصلی اعزام شود یا نه. انتخابی‌های المپیک هدف اصلی ما است و برنامه‌ریزی ما برای حضور در توکیوست.

امیرحسین رهبر به عدم حضور الکساندر چریچ در کشور نیز اشاره کرد و گفت: با سرمربی تیم ملی ارتباط دارم و ایشان تا سال ۲۰۲۲ و پایان بازی‌های آسیایی هانگژو با فدراسیون قرارداد دارد، اما به‌دلیل عدم اطمینان از برگزاری اردوهای تیم ملی واترپلو تاکنون به ایران نیامده و ما هم تمرینات خود را با وحید رضایی انجام می‌دهیم. به محض قطعی شدن زمان و شرایط اردوها، چریچ هم باز خواهد گشت.

دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی جاکارتا درباره شرایط تمرینی دیگر ملی‌پوشان و اوضاع آمادگی‌شان عنوان داشت: بچه‌ها تا حدودی آمادگی خود را حفظ کرده‌اند و به تمرین‌های بدنسازی می‌پردازند، اما کار اصلی ما در آب است و باید شرایط تمرین و مسابقه در استخر فراهم شود. ما الان نمی‌توانیم راحت کار کنیم و فضای تعبیه شده به حدی کوچک است که نمی‌شود کارهای تاکتیکی کرد، شوت زد و یا بازی درون‌تیمی برگزار کرد. برای این ورزش مظلوم و مهم در مسابقات آسیایی باید مسئولین کاری کنند تا بیش‌تر از این اجحاف نشود.

وی در این رابطه افزود: به دلیل پربرخورد بودن مسابقات واترپلو، فعلاً اجازه تمرینات پرفشار را به ما نمی‌دهند و ما در استخر آزادی شنا می‌کنیم و در مجموعه انقلاب به تمرین واترپلو می‌پردازیم اما ابعاد استخر مجموعه ورزشی انقلاب کوچک است و به ۱۶ متر هم نمی‌رسد! امکانات در این رشته خیلی کم است و باید وزارت ورزش و مسئولین مربوطه به ما کمک کنند.

رهبر در نهایت عنوان داشت: امیدوارم مسئولین به ما و ورزش جذاب واترپلو نگاه ویژه‌ای داشته باشند. درست است که فوتبال با اقبال عمومی مواجه شده و درآمدزایی خوبی دارد اما اگر مدیریت درستی باشد، می‌شود با پخش زنده و جذب اسپانسر هم نفرات بیشتری را ترغیب به این ورزش کرد و هم کیفیت تیم ملی را افزایش داد.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط