بازگشایی استخرها در گرو راهکار ستاد مبارزه با کرونا

Print Friendly
بازگشایی استخرها در گرو راهکار ستاد مبارزه با کرونا

با وجود فرا رسیدن فصل تابستان بازگشایی استخرها برای استفاده مردم در گرو راهکار ستاد مبارزه با کرونا است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ به نقل از خبرگزاری مهر، شیوع ویروس کرونا منجر به تعطیلی استخرها شد. با فرا رسیدن فصل گرما و افزایش دما، استخرها همواره یکی از شلوغ ترین مکان ها برای استفاده مردم به شمار می رفت اما این تابستان شرایط متفاوت است و سوال بسیاری از مردم زمان دقیق بازگشایی استخرها است.

به اعتقاد برخی کُلر موجود در آب ویروس آن را از بین می برد اما در چه صورت این اتفاق رخ می دهد؟ آیا کلر موجود در آب دلیل کافی برای بازگشایی استخرها و استفاده عموم است؟

امید حدیقی مدیر استخر ۹ دی در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: اینکه می‌گویند کُلر کُشنده ویروس است، طبق استاندارد جهانی حدود ۱۵ppm کُلر باید در آب حل شود اما ما در حال حاضر ۱.۵ppm کُلر در آب داریم. به عنوان مدیر استخر تمایل دارم که بازگشایی هر چه سریعتر انجام شود ولی حتماً باید شرایط ایمنی رعایت شود که این نیازمند هزینه مضاعف و نیروی انسانی بالا است.

محمد هادی بیداریان، مدیر استخر آزادی هم درباره استفاده عموم گفت: هنوز شرایط برای عموم مردم مهیا نیست و صرفا استخر آزادی برای تیم ملی شنا استفاده خواهد شد.

طبق اعلام ستاد مبارزه با کرونا و فدراسیون پزشکی نیز استخرهای روباز و سرپوشیده تنها در مناطق سفید مجوز بازگشایی دارند اما مناطق زرد و قرمز نمی توانند استخرهای سرپوشیده را بازگشایی کنند.

با توجه به شرایط موجود، رطوبت استخرها، هزینه زیاد استفاده از کلر و نیروی انسانی دست مدیران استخرها برای استفاده عموم را بسته است چرا که برای رعایت فاصله اجتماعی باید تعداد محدودی وارد استخر شوند و این نیازمند هزینه زیاد برای گند زدایی و رعایت سایر نکات بهداشتی دارد که صرفه اقتصادی ندارد. در نهایت تنها شرایط برای استفاده ملی پوشان شنا فراهم خواهد شد و مردم برای حفظ سلامتی باید در انتظار مساعد شدن شرایط باشند.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط