المپیک توکیو 2020/

بالسینی رکورد ملی ۲۰۰ متر پروانه را در المپیک شکست

Print Friendly
بالسینی رکورد ملی 200 متر پروانه را در المپیک شکست

نماینده شنا ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو با ثبت زمان ۱:۵۹:۹۷ در ماده ۲۰۰ متر پروانه رکورد ملی این ماده را شکست و در دسته خودش دوم شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ بازی های المپیک توکیو پس از یک سال تعویق جمعه (اول مرداد ۱۴۰۰) با حضور مقامات و ورزشکاران بیش از ۲۰۰ کشور جهان افتتاح شد. مسابقات شنای این دوره از بازی های المپیک از روز شنبه ۲۴ جولای (۲ مرداد) آغاز و تا اول آگوست ۲۰۲۱ (۱۰ مرداد ۱۴۰۰) در مرکز آبی آکواتیک شهر توکیو در ۳۵ رشته و در مجموع با حضور ۸۷۸ ورزشکار- (۴۳۹ مرد و۴۳۹ نفر زن) پیگیری خواهد شد.

متین بالسینی نماینده شنای ایران در این رقابت‌ها امروز (دوشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۰) در دسته اول ماده ۲۰۰ متر پروانه برای رقابت با حریفان خود به آب زد. ملی پوش شنا ایران در نهایت با ثبت زمان ۱:۵۹:۹۷   ماده ۲۰۰ متر پروانه را شنا کرد و رکورد ملی ماده ۲۰۰ پروانه ایران را در بازی های المپیک جا به جا کرد.  بالسینی با ثبت این زمان در مجموع ۳۳ شد و به کار خود پایان داد. 

بالسینی متولد سال ۱۳۷۹ رکورد دار ۲۰۰ متر پروانه ایران، نخستین بار در ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ در مسابقات کاپ شنا امارات موفق شد با ثبت زمان ۲:۰۲٫۰۲ پس از ۱۱ سال رکورد این ماده را جابجا کند. این شناگر جوان و آینده دار ایران با فاصله ۱۴ ماه در فروردین ۱۴۰۰ و با جود سختی ها و مشکلاتی که پاندمی کرونا در جهان ایجاد کرده بود بار دیگر رکورد این ماده را در مسابقات شنا بین المللی امارات بهبود بخشید اما این پایان روند رو به رشد این شناگر نبود و خرداد ماه ۱۴۰۰ متین بالسینی موفق شد رکورد ملی ۲۰۰ متر پروانه را در مسابقات انتخابی المپیک به میزبانی صربستان دو بار در یک روز جابجا کند و با زمان ۲:۰۰٫۹۴، نام خود را به عنوان رکورد دار ماده ۲۰۰ متر پروانه در ایران به ثبت برساند و با احتساب بالاترین فیناپوینت بین شناگران ایران تا تاریخ ۲۰ ژوئن ۲۰۲۱ (۳۰ خرداد ۱۴۰۰) با دریافت سهمیه یونیورسالیتی به المپیک توکیو راه یابد.

این شناگر ملی پوش ایران برای آمادگی حضور در مسابقات انتخابی و المپیک حدود دو سال تمرینات مستمر خود را در استخر قهرمانی آزادی و آکادمی ملی المپیک پیگیری کرده بود.

انتهای پیام

 

 

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط