با ترکیبی جوان شده در کاپ آسیا شرکت می کنیم/ هدف مان ارزیابی توان تیم ملی است

مربی تیم ملی واترپلو کشورمان با بیان اینکه ملی پوشان واترپلو با آمادگی نسبی در مسابقات کاپ آسیا شرکت می کنند، ارزیابی بازیکنان و موقعیت تیم ملی را اصلی ترین هدف این تیم در مسابقات کویت عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، کامبیز رخشانی مهر با اعلام این مطلب افزود: با توجه به اینکه شرکت در مسابقات کاپ آسیا بطور ناگهانی در برنامه تیم ملی قرار گرفت، زمان کوتاهی برای آماده سازی تیم ملی در اختیار داشتیم ضمن اینکه مشکلات خروجی برخی بازیکنان مشمول، موجب شد از نظر انتخاب بازیکن هم با محدودیت هایی روبرو باشیم.

رخشانی مهر افزود: با این وجود تیم ملی واترپلو سه هفته تمرینات منظم و خوبی را پشت سر گذاشت و با امادگی نسبی و ترکیبی متفاوت و جوان شده در تورنمنت کویت شرکت می کند.

وی با بیان اینکه مسابقات کویت می تواند محک جدی برای ملی پوشان واترپلو کشورمان باشد، تصریح کرد: با توجه به اینکه تیم های قدرتمندی از آسیا نظیر قزاقستان (قهرمان قاره)، ازبکستان (تیم چهارم آسیا)، عربستان و حتی کویت در این تورنمنت حضور دارند، این مسابقات می تواند بعد از مدتها دوری تیم ملی از صحنه رقابت های قاره ای، محک جدی برای ارزیابی سطح توان تیم ملی و ملی پوشان واترپلو کشورمان باشد.

مربی تیم ملی واترپلو یادآور شد: تیم ملی با ترکیبی کاملا جوان در مسابقات کویت شرکت می کند بطوری که به جز ۴ بازیکن بزرگسال (شهیدی پور، میرمهدی، عبدی و محمدی) سایر بازیکنان کمتر از ٢۰ سال سن دارند و این مجموعه با کسب تجربه میادین بین المللی برای رویدادهای مهم قاره ای آماده می شود.

وی هدف کوتاه مدت تیم ملی واترپلو کشورمان را حضور موفق در
مسابقات قهرمانی آسیا عنوان کرد و افزود: هدفگذاری کوتاه مدت کادر فنی، مسابقات قهرمانی آسیا در امارات (آبان ماه) است که حضور در چنین تورنمنت هایی و ارزیابی نقاط ضعف و قوت تیم می تواند زمینه موفقیت در آن مسابقات را فراهم کند.

رخشانی مهر در پایان با قدردانی از تلاش تک تک بازیکنان تیم ملی برای آمادگی مسابقات کویت یادآور شد: با وجود تعطیلات نوروز و ایام دید و بازدید عید، بازیکنان تیم ملی با همت و غیرت تمرینات فشرده و سختی را در اردوی تیم ملی پیگیری کردند که جا دارد از تلاش تمامی بازیکنان تشکر کنم و امیدوارم زحمات آنها با کسب بهترین نتیجه در تورنمنت کویت همراه شود.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.