بیداریان: با ثبات مدیریت به طلایی ترین دوران شنا بازگشتیم

Print Friendly
بیداریان: با ثبات مدیریت به طلایی ترین دوران شنا بازگشتیم

شناگر اسبق تیم ملی ایران با تاکید بر لزوم ثبات مدیریت در توسعه ورزش های دیربازده مثل شنا گفت: طلایی ترین دوران شنا ایران به دلیل ثبات مدیریت روی داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ محمد بیداریان، مربی تیم ملی شنا و قهرمان اسبق این رشته پیرامون پتانسیل شنای کشور طی یک برنامه رادویی اظهار کرد: ما شناگران خوبی داریم که تا مقام چهارمی و پنجمی آسیا هم پیش رفته اند ولی راه شنا نسبت به سایر رشته ها خیلی سخت تر است و به علم، تکنولوژی و امکانات بیشتری نیاز دارد. در ایران به دلیل تنوع نژادی وسیعی که داریم؛ بعید است که نتوانیم شناگران با استعدادی در این طیف پیدا کنیم.

وی افزود: ما استعدادهایی داریم که می توانند تا قهرمانی جهان بروند ولی راه این قهرمانی هموار نیست. بنده پیشنهاد داده ام که اگر سالانه یک میلیارد تومان صرف تیم ملی شود؛ ۴ تا ۶ سال آینده ۱۰ شناگر در رده جهانی تحویل خواهیم داد.
محمد بیداریان، مربی تیم ملی و قهرمان اسبق شنای کشور درخصوص برنامه تیم ملی برای بازی های آسیایی جاکارتا بیان کرد: شرایط ورزشکاران ما خیلی خوب است. اگر امکاناتی که کادر فنی می خواهد؛ در اختیار قرار گیرد؛ نتیجه خیلی خوبی خواهیم گرفت. بهترین های دنیا در آسیا مسابقه می دهند. ما در ۲ و ۳ ماده می توانیم به فینال برسیم. با شرایط موجود کسب مدال بسیار دشوار است چون هزینه و بودجه شنا در حد مدال نیست.
بیداریان در ادامه افزود: طلایی ترین دوران تاریخ شنای ایران در سال ۲۰۰۹ بود که آن هم به دلیل ثبات در مدیریت رخ داد. بعد از این سال ثبات مدیریت از فدراسیون شنا رفت. (به دلیل حضور چهار سرپرست ظرف ۲ سال). بعد از آن در چهار سال اخیر یعنی از سال ۲۰۱۲ الی ۲۰۱۶، با ثبات مدیریت محسن رضوانی باردیگر به شرایط سال ۲۰۰۹ (طلایی ترین دوران تاریخ شنای ایران) رسیده ایم.

 

انتهای پیام

 


Print Friendly

اخبار مرتبط