بیداریان: به زودی مسابقات انتخابی شنا خواهیم داشت

Print Friendly
بیداریان: به زودی مسابقات انتخابی شنا خواهیم داشت

مربی تیم ملی شنا گفت: زمانی که استخر آزادی به روی فدراسیون شنا بسته شد، این فرصت فراهم شد تا مشکلات و کمبودهای این فدراسیون به خوبی مطرح شود. 

آنا سلیمانی/

محمد بیداریان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: پس از ۴۵ روز تعطیلی درهای استخر آزادی به روی خانواده شنا، شیرجه و واترپلو باز شد. ملی‌پوشان نیز از روز شنبه تمرینات خود را شروع کردند. طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته تا زمان نامه نگاری‌های لازم بین سازمان تجهیز و فدراسیون، ملی‌پوشان می‌توانند تمرینات خود را در استخر آزادی دنبال کنند.

وی افزود: باتوجه به بسته بودن استخر آزادی شناگران تمرین خوبی جهت شرکت در مسابقات مالزی نداشتند. اگرچه با کمک کادرفنی ملی‌پوشان در استخر۹ دی تمرینات خود را پیگیری کردند اما تعدادی از آنها وسایل و ابزارهای لازم شنا را نداشتند و اجازه داده نشد تا شناگران وسایل خود را از استخر آزادی بردارند. این شرایط به طور حتم  در روند آماده سازی تیمی که خود را برای کسب سهمیه المپیک آماده می کند تاثیر می‌گذارد.

مربی تیم ملی شنا ادامه داد: بسته شدن درهای استخر آزادی اما یک نکته قابل توجه را داشت، این که باعث شد تا مشکلات و کمبودهای فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو مطرح بشود. مشکلاتی که هموراه بیان کردیم اما این بار به بهانه بسته شدن استخر آزادی بیشتر عنوان شد. فدراسیونی که سه رشته المپیکی دارد و برنامه‌هایش بسیار است.

بیداریان با اشاره به برنامه‌ها و مسابقات پیش روی شنا گفت: رقابت‌های انتخابی جوانان جهان به میزبانی مجارستان در پیش است. رده‌های سنی آسیا را نیز داریم. برهمین اساس رقابت‌های انتخابی شناگران را به زودی برگزار خواهیم کرد.

وی یادآورشد: مسابقات کسب سهمیه رقابت‌های جهانی به میزبانی کرواسی برگزار می‌شود. سه شناگر کشورمان رکوردهای لازم را برای حضور در این رقابت‌ها به دست آورده اند.

بیداریان تصریح کرد: چندی پیش شناگران در کمپ سرعین حضور داشتند. کمپ بسیار خوبی متشکل از جوانان و بزرگسالان برگزارشد. در کمپ سرعین مهدی انصاری به دلیل مصدومیت از ناحیه کمر که در مسابقات مالزی با آن روبرو شد به همراه یاوری که وی نیز از ناحیه مچ پا دچار آسیب دیدگی شده است غیبت داشتند.سینا غلامپور نیز در کمپ فینا حضور دارد. به غیر از این سه ملی پوش مابقی بازیکنان ملی پوش در سرعین شرکت داشتند. کادرفنی تیم ملی و ۴ مربی مدعو نیز درسرعین تمرینات شناگران را زیر نظر داشتند.

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط