تغییرات جدید دوپینگ در سال ۲۰۲۲ اعلام شد

Print Friendly
تغییرات جدید دوپینگ در سال ۲۰۲۲ اعلام شد

جدیدترین فهرست مواد و داروهای ممنوعه نسبت به عدم استفاده از این مواد یا روش‌های ممنوعه برای ورزشکاران سراسر جهان از سوی وادا اعلام شد و در صورت عدم رعایت این موارد ورزشکار دوپینگی به شمار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛از ابتدای ژانویه ۲۰۲۲، ورزشکاران سراسر جهان باید بر اساس جدیدترین فهرست مواد و داروهای ممنوعه، نسبت به عدم استفاده از این مواد یا روش‌های ممنوعه اقدام کنند و در غیر این صورت، مصداق ورزشکار دوپینگی به شمار می‌روند.

فهرست ممنوعه بخشی اجباری از استانداردهای بین المللی برنامه جهانی مبارزه با دوپینگ است و فهرست مواد و روش های ممنوعه هر سال توسط گروه کارشناسان وادا (سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ) در کشورهای مختلف بازنگری شده و روز اول اکتبر هر سال منتشر می شود و  این امر از جهت ارایه آموزش مناسب به ورزشکاران، مربیان و نیروهای پشتیبان و شرح تغییرات به ورزش کشورها، مدنظر قرار می گیرد.

بنابراین فهرست مواد و روش های ممنوعه جدید از ابتدای ژانویه ۲۰۲۲ (۱۲ دی ۱۴۰۰) اجرایی خواهد بود.

 

برای مشاهده متن کامل فهرست داروها و روش های ممنوعه سال ۲۰۲۱ میلادی بر اساس آئین نامه آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ که از ۱۲ دی ماه ۱۳۹۹ در سراسر دنیا، لازم الاجر شده است بر روی لینک زیر کلیک کنید.

مجموعه قوانین ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران

 

برای مشاهده خلاصه تغییرات اصلی  مواد و روش‌های ممنوعه دوپینگ در سال ۲۰۲۲ بر روی لینک زیر کلیک کنید. 

خلاصه تغییرات اصلی و یادداشت توضیحی بر فهرست ممنوع ۲۰۲۲

 

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط