واترپلوی جوانان آسیا - اندونزی/

تیم ملی واترپلوی ایران میزبان را برد و نخستین پیروزی‌اش را جشن گرفت

Print Friendly
تیم ملی واترپلوی ایران میزبان را برد و نخستین پیروزی‌اش را جشن گرفت

تیم‌ملی واترپلوی جوانان ایران با پیروزی ۱۹ بر ۱۳ مقابل اندونزی میزبان، نخستین پیروزی‌اش را در پنجمین دوره مسابقات واترپلو قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا جشن گرفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ تیم ملی واترپلوی جوانان ایران در سومین روز رقابت های قهرمانی آسیا به مصاف اندونزی، میزبان این دوره از مسابقات رفت.

جوانان ایرانی در تمامی لحظات این دیدار از برتر بودند و در پایان با حساب ۱۹ بر ۱۳ حریف سرسخت خود را از پیش رو برداشتند.

این نخستین پیروزی واترپلوئیست‌های جوان ایران در پنجمین دوره مسابقات واترپلو  قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا بود. ملی پوشان پیش از این، یک شکست و یک تساوی از دو دیدار قبلی خود مقابل قزاقستان و ژاپن در کارنامه داشتند.

از دیگر نتایج مهم امروز شکست دور از انتظار قزاقستان مقابل ازبکستان بود. ازبک‌ها در این دیدار فوق‌العاده جنگیدند و با حساب ۱۲ بر ۱۱ مدعی عنوان قهرمانی را شکست دادند.

در بازی افتتاحیه روز سوم هم ژاپن در یک دیدار برتر چین را با نتیجه ۲۱ بر ۱۴ از پیش رو برداشته بود. قضاوت این دیدار را حامد دایی تقی از ایران بر عهده داشت.
تیم ملی ایران در ادمه این رقابت‌ها باید فردا (یکشنبه) مقابل چین به آب بزند و منتظر نتیجه مسابقه قزاقستان و ژاپن باشد.

الکساندر چیریچ سرمربی تیم‌های ملی، هدایت این تیم را بر عهده دارد. وحید رضایی و مهدی پنام تاش مربیان تیم ملی و رضا فیوضی‌زاده به عنوان دستیار مربی ترکیب کادر فنی ایران را تشکیل می‌دهند. نادر غفوری رئیس کمیته فنی واترپلو ایران هم وظیفه سرپرستی این تیم را بر عهده دارد.

امین قویدل، ارشیا الماسی، مهدی یزدان خواه، عرفان لشگری، سید سجاد ساویز، امیرحسین حیدری، علیرضا پورنگ، علیرضا شادپی، امیر حسین رهبر، شایان قاسمی، حسین خالدی تبار، کامران جلیلی و حامد کریمی ملی پوشان ایران در این رقابت‌ها هستند.

 

ادامه برنامه پنجمین دوره مسابقات واترپلو قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا:

(۳۱ تیر تا ۴ مرداد ۱۳۹۵)

 

 

روز چهارم (سوم مرداد ۱۳۹۵):

ایران – چین (ساعت ۱۲:۵۰ به وقت تهران)
قزاقستان – ژاپن
اندونزی – ازبکستان

 

روز پنجم (چهارم مرداد ۱۳۹۵):

ازبکستان – ایران (۰۹:۳۰ به وقت تهران)
قزاقستان – چین
ژاپن – اندونزی

 

انتهاى پیام

 

 


Print Friendly

اخبار مرتبط