واترپلوی جوانان آسیا - اندونزی/

جوانان ایران با سومی در آسیا جهانی شدند

Print Friendly
جوانان ایران با سومی در آسیا جهانی شدند

تیم ملی واترپلو جوانان ایران با ۵ امتیاز در پنجمین دوره مسابقات قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا سوم شد و جواز حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ روسیه را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ تیم ملی واترپلو جوانان ایران با پیروزی بر ازبکستان در روز پایانی مسابقات و باتوجه به شکست قزاقستان مقابل چین بر سکوی سوم پنجمین دوره رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا ایستاد.

صبح امروز واترپلوئیست های جوان ایران با حساب ۱۵ بر ۹ ازبکستان را مغلوب کردند. در بازی دوم هم چینی ها در یک مسابقه جذاب و دیدنی ۱۰ بر ۷ قزاقستان را از پیش رو برداشتند.

با این حساب تیم ملی ایران با ۵ امتیاز بالاتر از قزاقستان ۴ امتیازی بر سکوی سوم آسیا ایستاد. ژاپن و چین هم به ترتیب با ۹ و ۸ امتیاز رده های اول و دوم را بدست آوردند. ژاپن در آخرین دیدار خود با حساب ۳۷ بر ۱۱ اندونزی میزبان را درهم کوبید تا با اقتدار قهرمان این دوره از مسابقات شود. ژاپنی‌ها همه دیدارهای خود به جز مسابقه با ایران را با پیروزی پشت سر گذاشتند. دیدار ایران و ژاپن درحالی که با برتری بازیکنان کشورمان پیگیری می‌شد در نهایت با اشتباهات داوری ۱۲ بر ۱۲ مساوی تمام شده بود.

با این نتایج تیم ملی واترپلو ایران علاوه بر کسب نشان برنز جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان زیر ۲۰ سال ۲۰۱۷ کازان روسیه را هم کسب کرد.

الکساندر چیریچ به عنوان سرمربی، وحید رضایی و مهدی پنام تاش مربی و رضا فیوضی‌زاده به عنوان دستیار مربی ترکیب کادر فنی ایران را در این دوره از مسابقات تشکیل دادند. نادر غفوری رئیس کمیته فنی واترپلو هم وظیفه سرپرستی این تیم را بر عهده داشت.

امین قویدل، ارشیا الماسی، مهدی یزدان خواه، عرفان لشگری، سید سجاد ساویز، امیرحسین حیدری، علیرضا پورنگ، علیرضا شادپی، امیر حسین رهبر، شایان قاسمی، حسین خالدی تبار، کامران جلیلی و حامد کریمی ملی پوشان ایران در این رقابت‌ها بودند.

 

رده بندی نهایی پنجمین دوره مسابقات واترپلو  قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا:

  1. ژاپن- ۹ امتیاز
  2. چین- ۸امتیاز
  3. ایران- ۵ امتیاز
  4. قزاقستان- ۴امتیاز
  5. اندونزی- ۲ امتیاز
  6. ازبکستان- ۲امتیاز

 

نتایج کامل : (۳۱ تیر تا ۴ مرداد ۱۳۹۵)

 

بازی تیم نتیجه تیم روز و تاریخ
۱ ازبکستان ۷ ۲۹ ژاپن پنج‌شنبه ۹۵/۰۴/۳۱
۲ قزاقستان ۱۳ ۱۰ ایران پنج‌شنبه ۹۵/۰۴/۳۱
۳ اندونزی ۹ ۱۴ چین پنج‌شنبه ۹۵/۰۴/۳۱
۴ ایران ۱۲ ۱۲ ژاپن جمعه ۹۵/۰۵/۰۱
۵ چین ۲۰ ۱۴ ازبکستان جمعه ۹۵/۰۵/۰۱
۶ قزاقستان ۲۳ ۱۴ اندونزی جمعه ۹۵/۰۵/۰۱
۷ ژاپن ۲۱  ۱۴ چین شنبه  ۹۵/۰۵/۰۲
۸ ازبکستان ۱۲  ۱۱ قزاقستان شنبه  ۹۵/۰۵/۰۲
۹ اندونزی ۱۳  ۱۹ ایران شنبه  ۹۵/۰۵/۰۲
۱۰ ایران ۱۰  ۱۲ چین یک‌شنبه  ۹۵/۰۵/۰۳
۱۱ قزاقستان ۱۰  ۱۵ ژاپن یک‌شنبه  ۹۵/۰۵/۰۳
۱۲ اندونزی ۱۵  ۱۴ ازبکستان یک‌شنبه  ۹۵/۰۵/۰۳
۱۳ ازبکستان ۹ ۱۵ ایران دوشنبه  ۹۵/۰۵/۰۴
۱۴ قزاقستان ۷ ۱۰ چین دوشنبه  ۹۵/۰۵/۰۴
۱۵ ژاپن ۳۷  ۱۱ اندونزی دوشنبه  ۹۵/۰۵/۰۴

 Print Friendly

اخبار مرتبط