دیلانچیان: شانس در شنا معنا ندارد

Print Friendly
دیلانچیان: شانس در شنا معنا ندارد

مربی تیم ملی شنا جوانان ایران با تاکید بر اینکه شناگران در رقابت‌های جهانی می‌توانستند نتایج بهتری کسب کنند، گفت: در رشته شنا هیچ شانس و احتمالی مانند قرعه آسان وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ به نقل از خبرگزاری مهر گامر دیلانچیان درباره نتایج شناگران در رقابت‌های قهرمانی جهان گفت: نتایج بد نبود اما می‌توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم و برای نخستین بار به نیمه نهایی راه یابیم اما در کل نتایج خوب بود و موفق شدیم جایگاه ۲۰ دنیا را به دست آوریم.

مربی تیم ملی شنا جوانان ادامه داد: با توجه به تمریناتی که برگزار کردم انتظار بهتری داشتم ولی مشکلاتی مانند استخر اجازه نداد طبق برنامه ریزی پیش رویم. مسابقات جهانی بالاترین سطح را دارد  و شناگران جوانی که در بزرگسالان هم عنوان دار  هستند در این مرحله حضور داشتند؛ شناگرانی از روسیه و آمریکا که بسیار توانمند هستند و در رده بزرگسالان و جوانان حضور دارند.

وی تاکید کرد: در رشته شنا هیچ شانس و احتمالی مانند قرعه آسان وجود ندارد. در ۱۰۰ پروانه باید با ۹۲ شناگر برتر دنیا رقابت کرد. در ۵۰ متر مهرشاد افقری  و متین سهران با حریفانشان رقابت کردند و جایگاه بیست در این ماده برای ایران به دست آمد.

دیلانچیان افزود: صدم های ثانیه در شنا بسیار تاثیرگذار است. نکته ای که باید به آن بسیار اهمیت داد این است که شناگران جوان ایران که برای نخستین بار گام در رقابت‌های جهانی می گذارند پس از مقایسه امکانات خودشان با تیم‌های دیگر تقریبا قبل از مسابقه می‌بازند. تیم‌های آمریکا، استرالیا، کانادا، مکزیک و حدود ۲۰  کشور دیگر با امکانات کامل مانند ماساژور، تخته ماساژ، انواع و اقسام مکمل‌ها و در جایگاههای مخصوص تمرین می کنند اما من باید هم در نقش مربی و سرپرست شناگران را سرد و گرم کنم و آنها را به مسابقات بفرستم. تمامی این موارد در صدم های ثانیه تاثیر دارد و برانگیختگی و انگیزه قبل از مسایقه تاثیر می گذارد. شاید با بهبود این روند می توانستیم نتایج بهتری به دست آوریم.

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط