درصددیم با کار برنامه مدار و 8 ساله به مدال شنا در آسیا برسیم

رضوانی: از توجه ویژه وزیر ورزش و جوانان به رشته های پرمدال متشکرم

Print Friendly
رضوانی: از توجه ویژه وزیر ورزش و جوانان به رشته های پرمدال متشکرم

رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو شیرجه و واترپلو را زودبازده تر از شنا دانست و گفت: در شیرجه به مدال آسیایی رسیده ایم و در واترپلو هم در یک قدمی مدال با ضربات پنالتی مغلوب شدیم، اما در شنا اکثر قطب های اصلی این رشته در آسیا هستند و درصددیم با کار برنامه مدار و ۸ ساله به مدال برسیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ محسن رضوانی رییس فدراسیون شنا، شیرچه و واترپلو گفت: بسیار خوشحالم شخصی سکان ورزش کشور را در دست گرفته که به این حوزه اشراف کامل دارد.

وی ادامه داد: سلطانی فر قائم مقام سازمان تربیت بدنی در دوران طلایی ورزش کشور بوده اند ما برای موفقیت باید دست روی رشته های پایه بگذاریم و تا زمانی که در ۳ رشته پایه (شنا، دو و میدانی و ژیمناستیک) صاحب مدال نشویم از ورزش دنیا در رقابت های مهم عقب می مانیم. شنا، شیرچه و واترپلو بیش از ۱۴۰ مدال در المپیک دارد که ما همواره از آن بی بهره بوده ایم.

رضوانی در ادامه، شیرجه و واترپلو را زودبازده تر از شنا دانست و گفت: در شیرجه به مدال آسیایی رسیده ایم و در واترپلو هم در یک قدمی مدال با ضربات پنالتی مغلوب شدیم. اما در شنا اکثر قطب های اصلی این رشته در آسیا هستند و در صددیم با کار برنامه مدار و ۸ ساله به مدال برسیم. به دنبال تفاهم نامه با آموزش و پرورش برای کشف نخبگان هستیم که استعدادهای این رشته بتوانند در کنار تحصیل حداقل هفته ای ۹ جلسه تمرین داشته باشند.

رییس فدراسیون شنا، شیرچه و واترپلو افزود: در خصوص شیرجه هم در حال رایزنی با یکی از برترین مربیان چینی که از قهرمانان جهان بوده است هستیم تا ما را به کسب مدال در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ نزدیک تر کند.

رضوانی در پایان با تشکر از توجه ویژه مسعود سلطانی فر به رشته های پایه و پرمدال گفت: سال آینده سال بسیار پرکاری برای شنا، شیرجه و واترپلو است و رقابت های زیادی را پیش رو داریم. امیدواریم با افزایش حمایت ها از این فدراسیون که ۳ رشته المپیکی را تحت پوشش دارد به موفقیت های بیشتری در آینده برسیم.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط