نگاهی به برنامه اردوی تیم ملی واترپلو/

روزانه بیش از ۷ ساعت تمرین و مسابقه در ایتالیا

Print Friendly
روزانه بیش از 7 ساعت تمرین و مسابقه در ایتالیا

پس از اردوی نوروزی تهران، برنامه سنگین تمرینات تیم ملی واترپلو در کشور ایتالیا با جدیت بیشتر بازیکنان و کادر فنی دنبال می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ تیم ملی ایران روزانه بیش از ۷ ساعت تمرین و مسابقه را در اردوی تدارکاتی خود پشت سر می گذارد.

واترپلوئیست های ایران که در کمپ اختصاصی فدراسیون کشور ایتالیا در سواحل اوتسیا (۲۰ دقیقه ای شهر رم) اقامت دارند، طبق برنامه کادر فنی صبح ها راس ساعت ۹:۳۰ بعد از صرف صبحانه به سالن بدنسازی رفته و پس از حدود یکساعت تمرین های کششی، گرم کردت و کار با وزنه کار در آب را آغاز می کنند.
IMG_7372

تمرین بدنسازی و کار با وزنه هر روز حدود یکساعت و نیم به طول می انجامد. مربیان در حال نظارت بر فعالیت ملی پوشان خود نیز به سختی تمرین می کنند.

IMG_7464
از آن جایی که محل استراحت، سالن تمرین و بدنسازی و استخر مسابقات کمپ فین در جوار یکدیگر قرار دارد، بازیکنان ایران بدون اتلاف وقت به آب می زنند و برای بالابردن راندمان بدن و آمادگی جسمانی بهتر شنا در طول و عرض استخر را انجام می دهند. انجام تمرین های اختصاصی برای دوازه بان ها علاوه بر تمرین های تاکتیکی برای ضدحملات، موقعیت ۵ به ۶ و همچنین آشنایی با توپ و تاکید بر پاس های سرعتی و شوت های با قدرت از دیگر برنامه های تمرینی است.

 

IMG_7148

 

تیم ملی واترپلو ایران بعد از  ۴ ساعت تمرین حدود ساعت ۱۴ برای صرف نهار به مجموعه رستوانی در نزدیگی کمپ می رود. بعد از صرف سبزیجات، پذیرایی با انواع پاستا، پیتزا و مرغ و گوشت گریل شده که البته با تاکید مسئولان فدراسیون به صورت حلال آماده شده، طبق رژیم غذایی مورد نظر انجام می شود. ورزشکاران ایران بعد از صرف نهار تا ساعت ۱۸:۳۰ استراحت می کنند. البته در یکی دو روزی که کادر فنی برای نوبت عصر استراحت در نظر گرفته بود، ملی پوشان فرصت داشتند تا سری به اماکن تاریخی و فرهنگی شهر رم بزنند.

IMG_7281

بر اساس برنامه ریزی قبلی مسئولان فدراسیون، ملی پوشان ایران در اکثر روزهای اقامت در کشور ایتالیا بازی های دوستانه ای را با تیم های باشگاهی این کشور انجام می دهند. آن ها عصر هر روز بعد از یکساعت تمرین و گرم کردن راس ساعت ۱۹:۳۰ با حریفان رو به رو می شوند. البته معمولا با تقاضای کادر فنی ایران و موافقت طرف مقابل این مسابقه های دوستانه بعد از کوارتر چهارم نیز ادامه می یابد.

IMG_7299

با کمک نرم افزار و بر اساس فیلم ضبط شده از مسابقات، عملکرد هر یک از بازیکنان ایران توسط کادر فنی آنالیز می شود. بازیکنان موظف هستند هر شب بعد از شام در اتاق جلسات به تماشای فیلم مسابقه و آنالیز کادر فنی بنشینند و دستورات تاکتیکی جدید را مرور کنند.

 

IMG_7378

 

تیم ملی واترپلو ایران که اردوی ۱۰ روزه خود را در کشور ایتالیا پشت سر می گذارد، پس از بازکشت به تهران و پیگیری تمرینات در پایتخت، ادامه برنامه هایش را در کشور چین دنبال خواهد کرد.

 

 

 

اسامی بازیکنان تیم واترپلو اعزامی به اردو آماده سازی کشور ایتالیا:

 1. امید لطف پور
 2. شایان قاسمی
 3. علی پیروزخواه
 4. امیرحسین کیهانی
 5. مهدی یزدان‌خواه
 6. محمدجواد عباسی
 7. ارشیا الماسی
 8. پیمان اسدی
 9. سهیل رستمیان
 10. امیر دهداری
 11. امیر حسین رهبر
 12. حامد ملک خانبانان
 13. محمد سالمی
 14. امین قویدل

کادر فنی : 

 1. نادر غفوری (سرپرست)
 2. الکساندر چیریچ (سرمربی)
 3. وحید رضایی (مربی)

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط