سریعترین شناگر جهان از المپیک بازماند!

Print Friendly
سریعترین شناگر جهان از المپیک بازماند!

سزار سیلو شناگر ۲۹ ساله برزیلی و رکورددار شنای ۵۰ و ۱۰۰متر کرال سینه جهان، نتوانست در مسابقات انتخابی کشورش حدنصاب لازم برای ورود به المپیک ریو را کسب کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ “سزار سیلو” به عنوان سریعترین شناگر جهان چهره ای شناخته شده در این رشته است. سزار  همواره در مسابقات جهانی فینا عملکرد درخشانی داشته است. او علاوه بر دو رکوردشکنی ماندگار ماده های ۵۰ و ۱۰۰متر آزاد در سال ۲۰۰۹، تا سال ۲۰۱۳ شش مدال طلای مسابقات جهانی را کسب کرده بود. او در المپیک هم عملکرد خوبی داشته است، اما نه به خوبی رقابت های جهانی. این شناگر ۲۹ ساله برزیلی تا کنون یک طلا و یک برنز در ۵۰متر آزاد (۲۰۰۸ و ۲۰۱۲) و برنزی دیگر در ۱۰۰متر آزاد (۲۰۰۸) را از مسابقات المپیک به خانه برده است.

پس از چند سال دوری از موفقیت، بسیاری سال ۲۰۱۶ را محل بازگشت پرقدرت این ورزشکار می دانستند. “سیلو” باوجود کارنامه درخشانش برای حضور در مسابقات المپیک به میزبانی کشورش مجبور به حضور در رقابت های انتخابی بود. او با تمام قوا در این رویداد شرکت کرد اما کمتر از یک صدم ثانیه از دو شناگر دیگر برزیلی در ماده ۵۰متر آزاد جا ماند (۰٫۰۹ ثانیه) تا شانس حضور در ریو۲۰۱۶ از بین برود.

او پس از این اتفاق امیدوار به حضور در ماده ۴ در ۱۰۰متر امدادی بود که آن هم محقق نشد. “سزار” در مصاحبه ای در این باره اعلام کرد: “حالا یقیناً چند وقتی تمرین حرفه ای را کنار می گذارم و ادامه فعالیتم را در این جایگاه بررسی می کنم.” او همچنین با وجود ابراز ناراحتی از ۰٫۰۹ ثانیه دیر رسیدن به دیوار استخر برای کسب سهمیه برای “برئو فراتوس و ایتالو مانزینه” شناگران اول و دوم برزیل در ۵۰متر آزاد آرزوی موفقیت کرد.

باوجود اینکه ندیدن رکورددار جهان در تیم کشورش ناراحت کننده است، اما این موضوع برای شنادوستان بسیار هم عجیب نبود. او سال هاست با مصدومیت های مختلف دست و پنجه نرم می کند و در همین مسابقات جهانی کازان۲۰۱۵ هم به دلیل درد شانه مسابقات را زودتر از موعد ترک کرد. به گفته خود او این مصدومیت ها باعث شد نتواند با تمام قوا تمرین کند و در مسابقات انتخابی حداکثر تواناییش را به نمایش گذارد.

در سال ۱۳۹۲ در خبری تحت عنوان سریعترین شناگر دنیا: می خواهم بهترین باشم نگاهی به زندگی این شناگر داشتیم. می توانید با کلیک بر روی عنوان این خبر به صفحه موردنظر بروید.

 

Brazil's Filho Cesar Cielo splashes the water after winning the gold medal in the Men's 50m butterfly final at the FINA Swimming World Championships in Barcelona, Spain, Monday, July 29, 2013. (AP Photo/Emilio Morenatti)
Cesar Cielo after winning the gold medal in the Men’s 50m butterfly final at the FINA Swimming World Championships in Barcelona, Spain, Monday, July 29, 2013

 

رکوردهای جهانی سزار سیلو:

  • ۵۰متر آزاد: ۱۸ دسامبر ۲۰۰۹ (سائوپائولو- برزیل) ۲۰٫۹۱
  • ۱۰۰متر آزاد: ۳۰ جولای ۲۰۰۹ (مسابقات جهانی رم- ایتالیا) ۴۶٫۹۱

 

*عناوین در رقابت های المپیک:

  • مقام اول در ۵۰متر آزاد (٢۰۰٨ چین) ٢١.٣۰
  • مقام سوم در ١۰۰متر آزاد (٢۰۰٨ چین) ۴٧.۶٧
  •  مقام سوم در ۵۰متر آزاد (٢۰١٢ لندن) ٢١.۵٩

 

عناوین رقابت های جهانی:

  • مقام اول در ۵۰متر آزاد (٢۰١٣ بارسلونا) ٢١.٣٢
  • مقام اول در ۵۰متر پروانه (٢۰١٣ بارسلونا) ٢٣.۰١
  • مقام اول در ۵۰متر آزاد (٢۰۰٩ رم) ٢١.۰٨
  • مقام اول در ١۰۰متر آزاد (٢۰۰٩ رم) ۴۶.٩١

عناوین متعدد دیگر در رقابت های کاپ جهانی، استخرهای مسافت کوتاه و بازی های امریکای جنوبی.

 

انتهای پیام

 

 


Print Friendly

اخبار مرتبط