شنا تنها ورزشی است که در شرایط آلودگی هوا توصیه می‌شود

Print Friendly
شنا تنها ورزشی است که در شرایط آلودگی هوا توصیه می‌شود

نایب رئیس انجمن پزشکی- ورزشی با اشاره به شرایط بحرانی تهران گفت: تنها ورزشی که در شرایط آلودگی هوا توصیه می‌شود شنا کردن است زیرا بخار آب سبب می‌شود تا ذرات سرب در فضا معلق نباشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ دکتر علی مظاهری‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: زمانی که شرایط آلودگی هوا به مرز هشدار می‌رسد، هیچ فعالیت ورزشی اعم از تمرین، مسابقه و حتی پیاده‌روی نباید صورت بگیرد زیرا به سیستم قلبی، عروقی و تنفسی لطمات جبران‌ناپذیری وارد می‌کند و ضرر آن بیش از فواید آن است.

وی گفت: تنها ورزشی که در شرایط آلودگی هوا توصیه می‌شود شنا کردن است زیرا بخار آب سبب می‌شود تا ذرات سرب در فضا معلق نباشد و مشکلی را برای ورزشکار به دنبال نداشته باشد.

نایب رئیس انجمن پزشکی- ورزشی خاطرنشان کرد: آلودگی بیش از حد هوا به تمام سیستم عصبی، قلبی، عروقی، تنفسی و… آسیب‌هایی را وارد می‌کند که در آینده مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد می‌کند. بنابراین خانواده‌ها باید سعی کنند تا حد امکان فرزندان خود را حتی برای انجام فعالیت‌های ورزشی در محوطه‌های بسته از منزل خارج نکنند.

مظاهری‌نژاد تاکید کرد: در چنین شرایطی، مصرف مایعات فراوان، شیر و میوه‌جات و شتشوی مرتب صورت و بینی و استفاده از ماسک‌های استاندارد از موارد مهم برای دفع آلودگی و ذرات معلق در هواست.

وی در پایان گفت: مواقعی که مدارس به خاطر آلودگی هوا تعطیل نیست، باید مسئولین مدرسه زنگ تفریح و فعالیت‌های ورزشی را تعیین کنند، زیرا در چنین شرایطی دانش‌آموزان بیشتر در معرض خطر آسیب قرار دارند.

 

انتهای پیام/


Print Friendly

اخبار مرتبط