شهنام نظرپور: مسابقات رده های سنی مهمترین رویداد پیش رو است

Print Friendly
شهنام نظرپور: مسابقات رده های سنی مهمترین رویداد پیش رو است

ملی پوش شیرجه ایران گفت: مهمترین رویداد نزدیک پیش روی تیم ملی شیرجه ایران، مسابقات رده های سنی است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ شهنام نظرپور در گفتکو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما بیان کرد: ملی پوشان از ۱۰ تیر برای حضور در مسابقات شیرجه رده‌های سنی که مهمترین رویداد نزدیک پیش رو است و شهریور امسال به میزبانی ازبکستان برگزار می‌شود اردو می‌زنند.
وی گفت: بزرگترین هدف تیم ملی شیرجه ایران سکونشینی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا است اما اگر می‌خواهیم در این رویداد بزرگ بدرخشیم باید اردوهای متمرکز داشته باشیم زیرا تیم ملی شیرجه ایران اعزام زیادی در طول سال ندارد و به نفع ماست که همین مسابقات شیرجه رده‌های سنی ازبکستان را به چشم اردوی تدارکاتی نگاه و بزرگسالان و جوانان را باهم به این رقابت‌ها اعزام کنیم.
ملی پوش شیرجه ایران تصریح کرد: اکنون امتیاز ملی پوشان شیرجه به نسبت مسابقات برزیل و هلند تنزل پیداکرده است و علت آن نیز نداشتن اردوهای متمرکز است.
وی ادامه داد: امتیاز شیرجه روها در مسابقات زمانی ارتقاء می‌یابد که ما اعزام‌ها و اردوهای خوبی داشته باشیم تا با تمرین و تکرار شیرجه‌های سنگین که به لحاظ فنی ریسک بالایی دارد امتیازات بیشتری را به خود اختصاص دهیم.
نظرپور یادآور شد: من و مجتبی ولی‌پور  از امتیاز نرمالی در شیرجه برخورداریم بخصوص در شیرجه هماهنگ سکوی ۱۰ متر، این در حالیست که سایر شیرجه روها امتیازات پر افت و خیزی دارند و دلیلش فقط نداشتن اردوی متمرکز و تمرین نکردن شیرجه‌های ریسکی است که البته باید به آن جوانی و بی تجربگی را نیز اضافه کرد چراکه مدیریت شیرجه رو در مسابقات فقط برعهده خودش است و یک ملی پوش باید به خوبی بر خود تسلط داشته باشد.
انتهای پیام

Print Friendly

اخبار مرتبط