صربستان برای چهارمین بار متوالی قهرمان لیگ جهانی واترپلو شد

Print Friendly
صربستان برای چهارمین بار متوالی قهرمان لیگ جهانی واترپلو شد

تیم ملی صربستان با غلبه بر آمریکا در دیدار فینال، برای چهارمین بار متوالی قهرمان لیگ جهانی واترپلو شد.

گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۶ با برگزاری مسابقات رده بندی و فینال به پایان رسید. در دیدار فینال این مسابقات صربستان مدافع عنوان قهرمانی مقابل آمریکا به آب زد. صرب‌ها که از سال ۲۰۱۳ تا کنون همه عناوین قهرمانی را از آن خود کرده‌اند در این فینال هم کار سختی پیش رو نداشتند. صربستان در پایان این مسابقه با نتیجه ۱۰ بر ۶ حریفش را از پیش رو برداشت تا برای چهارمین بار متوالی قهرمان لیگ جهانی واترپلو شود. صرب‌ها این تورنومنت را بدون شکست‌ به پایان رساندند. حالا نسل طلایی صربستان تنها مدال طلای المپیک ریو را در کارنامه کم دارد.

در دیدار رده‌بندی هم یونان که در مرحله نیمه‌نهایی با ضربات پنالتی مغلوب آمریکا شد و در کمال تعجب از راهیابی به فینال بازماند، مقابل ایتالیا با حساب ۱۱ بر ۷ پیروز شد تا در ادامه نتایج درخشانش در جهان واترپلو اینبار به مدال برنز لیگ جهانی برسد.

در دو دیدار باقی مانده برای رده‌های پنجم تا هشتم هم نمایندگان آسیا مغلوب شدند تا استرالیا در رده پنجم و برزیل در رده هفتم بایستد.

با این حساب نسخه ۲۰۱۶ سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو با حضور تیم های “صربستان، یونان، ایتالیا، آمریکا، استرالیا، برزیل، ژاپن و چین ”  به پایان رسید. این رقابت‌ها از سه‌شنبه تا یکشنبه (اول تا ششم تیر ۱۳۹۵) و به میزبانی شهر هویژو چین برگزار شد.

rz2c7970

 

 

رده‌بندی نهایی سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۶ (چین):

 1. صربستان
 2. آمریکا
 3. یونان
 4. ایتالیا
 5. استرالیا
 6. ژاپن
 7. برزیل
 8. چین

 

نتایج روز پایانی 

 

یکشنبه (۹۵/۴/۶)

 • برای رده های هفتم و هشتم (برزیل ۱۶ – چین ۴)
 • برای رده های پنجم و ششم (ژاپن ۷  – استرالیا ۱۲)
 • رده بندی (ایتالیا ۷ – یونان ۱۱)
 • فینال ( صربستان ۱۰ – آمریکا ۶)

 

 

انتهای پیام

 


Print Friendly

اخبار مرتبط