صعود صربستان، ایتالیا، یونان و آمریکا به نیمه‌نهایی لیگ‌جهانی واترپلو ۲۰۱۶

Print Friendly
صعود صربستان، ایتالیا، یونان و آمریکا به نیمه‌نهایی لیگ‌جهانی واترپلو 2016

تیم‌های صربستان، ایتالیا، یونان و آمریکا پس از کسب مقام‌های اول و دوم در گروه خود و پیروزی در بازی ضربدری راهی مرحله نیمه‌نهایی شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ نسخه ۲۰۱۶ سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو از سه‌شنبه (اول تیر ۱۳۹۵) با حضور هشت تیم راه یافته به این مرحله آغاز شد. این رقابت‌ها به مدت شش روز در شهر هویژو چین با حضور تیم های “صربستان، یونان، ایتالیا، آمریکا، استرالیا، برزیل، ژاپن و چین (میزبان) ” برگزار می‌شود.

در ابتدا تیم‌ها به صورت گروهی بازی کردند که در نهایت یونان، ایتالیا، استرالیا و ژاپن در گروه یک و صربستان، امریکا، برزیل و چین در گروه دو به ترتیب اول تا چهارم شدند. در ادامه این مسابقات روز گذشته (جمعه) مسابقات ضربدری برگزار شد تا  چهره چهار تیم حاضر در مرحله نیمه نهایی مشخص شود.

پس از پایان دور گروهی یونان (صدرنشین گروه الف)  و صربستان (صدرنشین گروه ب) کار سختی برای حضور در نیمه نهایی نداشتند. این دو تیم به ترتیب مقابل چین و ژاپن صف آرایی کردند و بدون مشکل به مرحله بعد رسیدند.

در دیگر بازی این مرحله تیم خوب ایتالیا پرقدرت ظاهر شد و برزیل را ۱۲ بر ۶ از پیش رو برداشت. ایتالیای‌ها در مرحله گروهی هم تنها مقابل یونان تن به شکست داده بودند.

آخرین مسابقه این مرحله به جنگی تمام عیار تبدیل شد. استرالیا که در گروه خود با شکست از ایتالیا در رده سوم ایستاده بود به مصاف آمریکا تیم دوم گروه ب رفت. این دیدار در وقت معمول با حساب ۸ بر ۸ مساوی تمام شد و ضیافت طولانی پنالتی‌ها چهره چهارمین تیم حاضر در نیمه نهایی را مشخص کرد. این مسابقه نفس گیر در پایان با حساب ۱۶-۱۵ به سود آمریکایی‌ها تمام شد.

با این حساب عصر امروز (یکشنبه) شاهد برگزاری دو مسابقه جذاب ایتالیا – صربستان و آمریکا-یونان در مرحله نیمه نهایی خواهیم بود.

 

گروهبندی تیم‌ها در سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۶ (چین):

گروه A :

  1. یونان- ۹ امتیاز
  2. ایتالیا- ۶ امتیاز
  3. استرالیا- ۳ امتیاز
  4. ژاپن – بدون امتیاز

 

گروه B:

  1. صربستان- ۹ امتیاز
  2.   آمریکا- ۶ امتیاز
  3. برزیل- ۲ امتیاز
  4.  چین- یک امتیاز

 

 

نتایج مرحله مقدماتی:

 روز نخست (۹۵/۴/۱)

  • صربستان ۱۴ – برزیل ۱۰
  • یونان ۱۵ – ژاپن ۷
  • استرالیا ۷ – ایتالیا ۱۴
  • آمریکا ۱۲ – چین ۶

 

روز دوم (۹۵/۴/۲)

  • استرالیا ۱۳ – ژاپن ۷
  • یونان ۱۵ – ایتالیا ۴
  • آمریکا ۱۰ – برزیل ۷
  • صربستان ۲۰ – چین ۵

 

روز سوم (۹۵/۴/۳)- پایان مرحله مقدماتی

  • صربستان ۱۰ – آمریکا ۸
  • یونان ۱۰ – استرالیا ۵
  • ژاپن ۱۰ – ایتالیا ۱۷
  • برزیل ۱۱ – چین ۱۱ (۱۵-۱۳ به سود برزیل بعد از ضربات پنالتی)

 

مرحله حذفی (ضربدری)- ۴/۴/۹۵

  • ایتالیا ۱۲ – برزیل ۶
  • استرالیا ۸ – آمریکا ۸ (۱۶-۱۵ به سود آمریکا بعد از ضربات پنالتی)
  • یونان ۱۵ – چین ۵
  • ژاپن ۱۰ – صربستان ۱۹

 

برنامه ادامه مسابقات:

شنبه (۹۵/۴/۵)

  • برزیل – ژاپن
  • استرالیا – چین
  • ایتالیا – صربستان
  • آمریکا – یونان

 

یکشنبه (۹۵/۴/۶)

 

  • برای رده های هفتم و هشتم (بازنده  برزیل – ژاپن و استرالیا – چین)
  • برای رده های پنجم و ششم (برنده برزیل – ژاپن و استرالیا – چین)
  • رده بندی (بازنده  ایتالیا – صربستان و آمریکا – یونان)
  • فینال ( برنده ایتالیا – صربستان و آمریکا – یونان)

 

انتهای پیام

 

 


Print Friendly

اخبار مرتبط