عضوی از خانواده شنا هستم/ برای شنا برنامه ۴ ساله دارم

سرپرست جدید فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: تغییرات براساس برنامه‌های منطبق با وزارت ورزش و جوانان و در راستای پیشرفت کمی و کیفی این ورزش صورت می‌گیرد.

به گزارش روابط عموومی فدراسیون شنا، برانوش نیک بین پس از ابلاغ حکم سرپرستی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در واقع این تغییر و تحولات بنا به نظر وزارت ورزش و جوانان انجام شده و قطع به یقین شخص وزیر با شناختی که در مدت مسئولیت خود نسبت به نیروهای موجود در سازمان پیدا کرده‌اند، این تغییرات را مدیریت می‌کنند.

وی اضافه کرد: این هفتمین تودیع من به عنوان مدیر یک مجموعه ورزشی است، پیش از این در فدراسیون روستایی و عشایری فعالیت می‌کردم و همچنین به عنوان نایب رئیس وزنه‌برداری مشغول بودم و به مدت ١۶ سال در پست مدیر کل استان‌های گیلان، همدان، زنجان و ایلام به جامعه ورزش خدمت می‌کردم.

نیک بین با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در فدراسیون روستایی و عشایری، گفت: ما در فدراسیون ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی و محلی برنامه‌های گسترده‌ای داشتیم و شرایط مناسبی را هم برای این کار فراهم کرده بودیم، اما به هر حال کارمند وزارت ورزش و جوانان هستم و مامورم که هر جا این وزارتخانه تعیین کند، خدمت کنم و در حال حاضر بنا به تشخیص وزیر محترم در فدراسیون شنا خدمت خواهم کرد.

نیک بین خود را عضوی از خانواده شنا معرفی کرد و گفت: من شنا را بسیار تخصصی دنبال می‌کردم و قهرمانی در این رشته ورزشی را در کارنامه خود دارم. می‌‌خواهم بگویم که با ورزش‌های شنا، شیرجه و واترپلو بیگانه نیستم و برای مدیریت فدراسیون برنامه دارم.

وی با اشاره با ارزیابی از فعالیت‌های انجام شده در فدراسیون شنا در شش ماه گذشته، تاکید کرد: مطمئن باشید هیچ تغییری که به بدنه خانواده فدراسیون ضربه بزند، نخواهیم داشت. قطعا از همکاری تمامی قهرمانان و پیشکسوتان این رشته ورزشی استفاده می‌کنیم و از تجربه آن‌ها در مدیریت فدراسیون بهره خواهم برد. من در ورزش شنا افتخار شاگردی افرادی همچون بهروز اسفندیاری، هدایت، سادات منصوری، دکتر گائینی، حمید خداداد و محمد دهخدا را دارم و مطمئن باشید که به عنوان عضوی از خانواده شنا با تحولاتی که موجب ضربه خوردن این رشته ورزشی شود، برخورد می‌کنم. ما سعی می‌‌کنیم برنامه‌‌های فعلی فدراسیون را با سرعت و شتاب پیگیری کنیم. ما در ورزش‌های شنا به ویژه واترپلو حرف‌های زیادی برای گفتن داریم و مطمئن هستم می توانیم با برنامه هایی که در بعد قهرمانی در سطح آسیا انجام می دهیم به مدال‌های خوش رنگ دست یابیم.

سرپرست جدید فدراسیون شنا همچنین با اشاره به برنامه‌هایش گفت: با توجه به اینکه شنا جرو ورزش‌های اصلی و پایه است باید در اولویت قرار بگیرد و با همکاری و تعامل سازمان صدا و سیما پوشش مسابقات شنا و واترپلو به عمل آید. من با رایزنی جناب پور محمدی این موضوع را پیگیری می‌کنم تا ورزشکاران شنا، شیرجه و واترپلو در تلویزیون و رسانه ملی دیده شوند و حامیان مالی به سوی این ورزش بیایند.

وی در پاسخ به سوالی درباره مدت زمان پیش‌بینی شده برای فعالیتش در فدراسیون، گفت: به هر حال من از نظر قانونی حداکثر شش ماه فرصت دارم تا مجمع انتخاباتی را برگزار کنم. از آنجایی که با بیشتر دوستان در حوزه شنا آشنا هستم فکر می‌کنم این امکان که مجمع را زودتر برگزار کنیم نیز وجود دارد. به هر حال من برنامه چهار ساله‌ای را برای شنا دارم و امیدوارم تا با نظر مثبت اعضای مجمع بتوانیم در جهت رشد و توسعه و ارتقای سطح شنا گام برداریم. در جلسه‌ای که با وزیر و دکتر سجادی داشتیم همکاری با وزارت آموزش و پرورش یکی از اولویت‌های اصلی کار ما قرار گرفت و امیدوارم حاصل کار گسترده در آموزش و پرورش را در سال‌های آینده برای حوزه قهرمانی شاهد باشیم.

برانوش نیک بین در پاسخ به سوالی درباره چرایی برگزاری مجمع انتخاباتی استان تهران توسط سرپرست قبلی فدراسیون گفت: با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان توافق شده بود تا آقای جعفری مجمع استان تهران را پیش از مراسم تودیع خود انجام دهد. مراسم تودیع و معارفه سرپرست هر دو فدراسیون ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی و محلی و همچنین فدراسیون شنا فردا (چهارشنبه) ساعت ١۵ در محل فدراسیون ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی و محلی برگزار می‌شود.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.