عیسی‌زاده: خوزستان خاستگاه ورزش شنای کشور است

Print Friendly
عیسی‌زاده: خوزستان خاستگاه ورزش شنای کشور است

رئیس هیأت شنا، شیرجه و واترپلوی خوزستان با بیان اینکه این استان خاستگاه ورزش شنای کشور است، گفت: باید خوزستان را به جایگاه اصلی خود بازگردانیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو و به نقل از خبرگزاری فارس از بندر امام، حسین عیسی‌زاده دریس ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه رئیس هیأت شنای این شهر اظهار کرد: خوزستان در بحث استعدادها و ظرفیت‌های ورزش‌های آبی سرآمد است و مطالعه تاریخچه این استان به خوبی این مسأله را به اثبات می‌رساند.

وی ادامه داد: شهرهایی همچون ماهشهر، بندر امام، امیدیه، آبادان و خرمشهر در ورزش شنا و واترپلو استعدادهای فراوانی دارند و قهرمان‌هایی که در سالیان نه چندان دور از این چند شهر به کشور معرفی شده‌اند مؤید همین موضوع است.

رئیس هیأت شنا، شیرجه و واترپلوی استان خوزستان با بیان اینکه آبادان خاستگاه ورزش شنای کشور است، خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۳۰ نخستین استخر روباز کشور، توسط انگلیسی‌ها در آبادان احداث و پس از آن استخر امجدیه در تهران ساخته شد.

عیسی‌زاده دریس افزود: استخوان‌بندی تیم‌های ملی را ورزشکاران آبادانی تشکیل می‌دادند و بعدها نیز این موضوع به شهرهای ماهشهر و بندر امام تسری پیدا کرد.

وی یادآور شد: شهرستان بندر ماهشهر در سال‌های نه چندان دور دارای بهترین تیم واترپلوی کشور بود و در آن برهه تیم «شیمیایی رازی» قهرمانانی همچون «امید آل‌ناصر» را به عرصه واترپلوی کشور معرفی کرد.

رئیس هیأت شنا، شیرجه و واترپلوی خوزستان با طرح این سئوال که چه علتی باعث افول ورزش شنای این استان شده، گفت: با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، این مسأله را آسیب‌شناسی کردیم و برای رفع این آسیب‌ها کارهای علمی در حال انجام است.

عیسی‌زاده دریس متذکر شد: در این رابطه در حال جذب و به‌کارگیری افراد توانمند و به روز در هیأت‌های شنای شهرستان‌ها هستیم تا در ارتباط با توسعه این ورزش مهم برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری‌های صورت گرفته به خوبی پیگیری شود.

وی با بیان اینکه توسعه رشته شنا نیازمند ابزار است، تصریح کرد: ابزار این کار استخر است که در حال حاضر ۱۵۰ استخر فعال در استان وجود دارد که پیش‌بینی می‌کنیم این تعداد تا دو سال آینده به ۱۷۰ برسد.

رئیس هیأت شنا، شیرجه و واترپلوی استان خوزستان ادامه داد: قهرمانان ما از دل همین استخرها پرورش پیدا خواهند کرد و استان خوزستان دوباره به مهد ورزش‌های آبی کشور مبدل خواهد شد.

عیسی‌زاده دریس بندر ماهشهر و بندر امام را پایلوت اجرای طرح‌های این هیأت معرفی کرد و گفت: به دنبال تشکیل تیم‌های شنا و واترپلو در دو بخش آقایان و بانوان در بندر امام هستیم و با جدیت این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: تا پایان سال نیز برگزاری ۱۲ کلاس آموزش مربیگری را برنامه‌ریزی کرده‌ایم که دو کلاس از مجموع این کلاس‌ها را در بندر ماهشهر و بندر امام برگزار خواهیم کرد.

رئیس هیأت شنا، شیرجه و واترپلوی خوزستان در پایان ظرفیت آب‌های آزاد را نیز یکی دیگر از مزیت‌های این استان دانست و گفت: باید از این ظرفیت به خوبی استفاده و برای توسعه ورزش‌های مرتبط گام‌های جدی و مؤثری برداریم.

گفتنی است، در پایان این مراسم «محمد فرامرزی» به عنوان رئیس جدید هیأت شنا، شیرجه و واترپلوی بندر امام خمینی(ره) منصوب و معرفی شد.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط