متین بالیسینی: به قولم برای ثبت رکورد ورودی المپیک عمل کردم

Print Friendly
متین بالیسینی: به قولم برای ثبت رکورد ورودی المپیک عمل کردم

ملی‌پوش شنای ایران گفت من قول داده بودم رکورد ورودی المپیک را ثبت کنم و در خود المپیک موفق شدم که به این رکورد برسم اما اگر مسابقات بیشتری شرکت کرده بودند رکوردم بهتر از این می‌شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ متین بالسینی در مورد عملکرد خود در مسابقات شنای ۲۰۰ متر پروانه بازی های المپیک توکیو بیان کرد: توانستم به قولم عمل کنم و برای اولین بار ۲۰۰ متر پروانه را در بازی‌های المپیک زیر دو دقیقه شنا کنم. حد نصاب خیلی خوبی برای شنای ایران است. اکنون رکورد ملی چند کشور اروپایی از جمله سوئیس در شنای ۲۰۰ متر پروانه با ایران یکی شده است.

او ادامه داد: همانطور که می دانید مربی ام همرام نبود و نمی خواهم در مورد دلیل آن صحبت کنم و وارد حاشیه شوم. مهم این است مربی ام با من نبود و تمام کارها را خودم انجام دادم که این موضوع خیلی اذیتم می کرد اما ترجیح دادم که به آن فکر نکنم و بهانه تراشی نکنم و تمام تمرکزم روی مسابقه باشد‌.

بالسینی با اشاره به عملکرد خود در مسابقات صربستان و مقایسه آن با نتیجه المپیک توکیو گفت: یک ماه پیش که در مسابقات صربستان شرکت کردم، رکوردم یک ثانیه بالاتر از این بود و همان جا اعلام کردم که اگر من یک مسابقه دیگر شرکت کنم، رکورد ورودی المپیک را ثبت می کنم و همان طور که دیدید من یک مسابقه دیگر شرکت کردم و توانستم رکورد ورودی المپیک را در خود المپیک توکیو ثبت کنم. البته در صربستان هم می‌توانستم این رکورد را ثبت کنم چون فاصله مسابقات صربستان تا بازی‌های المپیک سه تا چهار هفته است و در این فاصله از نظر علم تمرینی نمی توانی بدنت را سریعتر و قوی‌تر کنی و فقط می‌توانی آن را نگه داری. بنابراین با توجه به شرایطی که داشتم می توانستم همان جا رکورد ورودی را ثبت کنم اگر قبل از حضور در مسابقات صربستان در رقابت‌های بیشتری شرکت کرده بودم با این حال خوشحالم که حرکت هم رو به جلو است.

ملی پوش شنای ایران در پایان تاکید کرد: امیدوارم در بازی‌های آسیایی پیش رو در چندین رشته فینالیست باشیم و شاید حتی بتوانیم به مدال برسیم. برای المپیک پاریس شنای ایران می‌تواند یک فینالیست داشته باشد امیدوارم این عملکرد من و رکوردی که ثبت کردم باعث شود توجه و نگاه ها به سمت شنا بیشتر شود.
انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط