کلاس ساویچ می‌تواند فرصت مغتنمی باشد/

محسن رضوانی: استخر شیرجه تبریز بر اساس آمایش سرزمینی افتتاح شد

Print Friendly
محسن رضوانی: استخر شیرجه تبریز بر اساس آمایش سرزمینی افتتاح شد

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: ما در شیرجه با افتتاح نخستین استخر تخصصی این رشته در تبریز که توسط وزیر محترم ورزش و جوانان انجام شد گام مهمی در این رشته برداشتیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو و به نقل از خبرگزاری برنا؛ قرار است یک دوره کلینیک مربیگری واترپلو زیر ساویچ قهرمان  سابق المپیک در روزهای ۴ الی ۶ اسفند ماه در تهران برگزار شود.

محسن رضوانی، رئیس فدراسیون گفت: هفته گذشته یک دوره مربیگری پیشرفته شنا زیر نظر کوترا از مدرسان برجسته فدراسیون جهانی داشتیم و به دنبال ارتقاء سطح مربیگری در رشته‌های شنا شیرجه وواترپلو هستیم.

وی افزود: هفته گذشته آقای میخایل چیریچ در روزهای گذشته برای آشنایی داوران و مربیان کشور با تازه ترین قوانین واترپلو کلاسی را برگزار کرد و کلاس آقای ساویچ می‌تواند فرصت مغتنمی برای مربیان و علاقمندان این رشته باشد تا بتوانند با دانش روز این رشته آشنا شوند.

کاپیتان پیشین تیم ملی واترپلو کشورمان در ادامه تصریح کرد: ما در شیرجه نیز با افتتاح نخستین استخر تخصصی این رشته در تبریز که توسط وزیر محترم ورزش و جوانان انجام شد گام مهمی در این رشته برداشتیم و این استخر بر اساس آمایش سرزمینی و وجود استعدادهای زیاد در استان آذربایجان شرقی انجام شد.

رضوانی در ادامه گفت: طی سفری که آقای دکتر صالحی امیری، ریاست کمیته ملی المپیک، به کرواسی داشت، ما در آنجا قرار شد در زمینه شنا و واترپلو تفاهماتی برای همکاری داشتیم که بخشی از آن در حال انجام است. البته ما در شیرجه هم در تلاش هستیم یک مدرس از کره بیاوریم و یک اردوی کوتاه مدت نیز در این کشور برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با اشاره به برگزاری رقابت‌های معتدد در دهه مبارک فجر و برگزاری لیگ در رشته‌های مختلف که در اواخر خود قرار دارند، پیرامون رشته شنا عنوان کرد: در شنا سعی کردیم ساختار شنا در ایالات متحده را پیاده کنیم و یک مدیرفنی خارجی را برای این رشته در نظر گرفته‌ایم و در تلاش هستیم یک مربی دائم را نیز در حد کوترا به کار بگیریم تا بر کار رشته‌های مختلف در رده‌های سنی مختلف نظارت کند.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط