محمدرضا شکول: روزهای طلایی شیرجه در حال آغاز است

Print Friendly
محمدرضا شکول: روزهای طلایی شیرجه در حال آغاز است

سرمربی تیم ملی شیرجه دلیل دیده شدن تیم ملی شیرجه را مدال‌های طلا دانست و دلیل موفقیت ملی‌پوشان را عشق آنها به شیرجه اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ محمدرضا شکول در گفت‌وگو با ایسنا به تعداد کم ملی‌پوشان شیرجه در بازی‌های کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: تیم ملی شیرجه با دو نفر در این مسابقات حاضر شد و توانست بیشترین مدال را کسب کند که نشان از پتانسیل بالای ورزشکاران ما بود. سه طلای آقای ولی‌پور و دو طلا و یک برنز آقای نظرپور کسب کردند که جای تقدیر از این قهرمانان وجود دارد. در گذشته توجه کمتری به شیرجه می‌شد اما با این نتایج نگاه‌ها به سمت شیرجه جلب شد و می‌توانم بگویم که روزهای طلایی شیرجه در حال آغاز است.

او ادامه داد: پیش از این برای شیرجه جایگاهی را تعریف نکرده بودیم اما پس از بازی‌های کشورهای اسلامی همه به ظرفیت بالای شیرجه پی برده‌اند و از این به بعد نگاه‌ها به سمت شیرجه معطوف است. از مسئولین وزارت ورزش، کمیته المپیک و آقای محسن رضوایی تشکر می‌کنم که شیرجه را به این بازی‌ها اعزام کردند.

شکول در مورد اینکه چه خواسته‌ای برای موفقیت تیم ملی شیرجه دارد، افزود: بازی‌های آسیایی آرزوی‌ما است و شیرجه هم اولین تیم ملی بوده که توانسته است در اولین دوره این بازی‌ها به مدال برسد. شرایط این بازی‌ها با بازی‌های کشورهای اسلامی متفاوت است و از مسئولان می‌خواهم که اندکی تخصصی‌تر به این بازی‌ها نگاه کنند. تیم ملی شیرجه نمی‌تواند با دو شیرجه‌رو و در هر پنج ماده این بازی‌ها موفق شود. باید با شیرجه روهای متخصص هر ماده در این رقابت‌ها حاضر شود تا شاهد مدال آوری دوباره این تیم قدرتمند باشیم.

او خاطرنشان کرد: تا الان مشکل اصلی شیرجه تخته فنری بوده است که کار را سخت می‌کند. با پیگیری آقای رضوایی اقداماتی صورت گرفته و اگر این دایوها در تهران مستقر شود در آنجا است که شیرجه جایگاه اصلی خود را به همه مردم و جامعه ورزش اثبات خواهد کرد.

سرمربی تیم ملی شیرجه در مورد اینکه چطور می‌توان شیرجه را پس از این موفقیت حمایت کرد، گفت: در گذشته شیرجه یکی از مفرح‌ترین ورزش‌ها بوده و به دلیل وجود استخرهای رو باز جوانان برای دایو به این استخرها می‌رفتند. پیشنهاد من این است که مسئولان حداقل سکوها را تهیه کنند تا جوانان ما برای شیرجه به این استخرها بروند. قطعا آمدن آنها به سمت شیرجه برای آینده تیم ملی مفید است.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط