مرحله دوم مسابقات شنای باشگاههای کشور از صبح امروز پنجشنبه آغاز شد

مرحله دوم از دهمین دوره مسابقات شنای قهرمانی باشگاههای کشور- جام خلیج فارس- از صبح امروز پنجشنبه ٢٨ دی ماه در تهران آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، مرحله دوم از دهمین دوره مسابقات شنای قهرمانی باشگاههای کشور-جام خلیج فارس ازصبح امروز پنجشنبه به مدت ٢ روز و با حضور ٨ مقاومت بسیج، نفت تهران، استخر نیل، نفت امیدیه، هیات شنای زنجان و شناگران پیشتاز البرز،نیروی هوایی ارتش وپارالمپیک تبریز در استخر ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد که صبح امروز در ۵ ماده نخست شناگران در مواد ٢۰۰متر کرال پشت،۵۰ متر آزاد،٢۰۰متر قورباغه،۴۰۰متر آزاد و ۴در ١۰۰متر مختلط تیمی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
این مسابقات در چهار مرحله برگزار می شود و شناگران تیمها در هر مرحله در ٢۰ ماده و طی دو روز با یکدیگر به رقابت می پردازند. در پایان مرحله اول این رقابتها که با شرکت ۶تیم مقاومت بسیج، نفت تهران، استخر نیل، نفت امیدیه، هیات شنای زنجان و شناگران پیشتاز البرز طی روزهای ٣۰ آذر و اول دی برگزار شد، تیم نفت امیدیه با ۵۰۶ امتیاز در صدر جدول امتیازی این رقابتها قرار گرفت. تیم های مقاومت بسیج و نفت تهران به ترتیب با ۴۵٢ و ٣۵۵ امتیاز در رده های دوم و سوم جای گرفتند.
شایان ذکر است تیم های پارالمپیک تبریز و نیروی هوایی ارتش از مرحله دوم در مسابقات حضور پیدا کردند. بر اساس حکم برانوش نیک بین سرپرست فدراسیون شنا، فرشاد کرمی دبیر کمیته فنی شنا و ملی پوش اسبق تیم ملی به عنوان نماینده فدراسیون بر مرحله دوم دهمین دوره مسابقات شنای قهرمانی باشگاههای کشور نظارت خواهد داشت. بنابر اعلام فدراسیون شنا، شناگرانی که در این مسابقات موفق به جابجایی رکوردهای ملی شوند، سکه طلا پاداش می گیرند.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.