مسابقات امارت نشان داد کماکان ایران کشور برترشنا در غرب آسیا محسوب می شود/قهرمانی در شنا یک فرآیند طولانی محسوب می شود

سرپرست امور اجرایی فدراسیون شنا گفت:مسابقات جایزه بزرگ امارات نشان داد ایران همچنان کشور برتر شنا در غرب آسیا محسوب می شود.
محسن سمیع زاده با اشاره به برگزاری مسابقه انتخابی تیم ملی شنا در شهریور ماه ٩۰ پس از تغییر و تحولات مدیریتی فدراسیون شنا افزود:در آن برهه زمانی تمامی کارشناسان رشته ورزشی شنا افت محسوس شنای کشور را تائید کردند بطوریکه تا آن روز مدت یک سال و هشت ماه بود که هیچ رکورد ملی جابجا نشده بود، شناگران کشورمان حتی تا رکورد های شخصی خود فاصله معنا داری داشتند اما پس از آن تیم ملی شنای کشوربرای اولین بار تمرینات خود را به طور غیر متمرکز از سوم مهر آغاز کرد بطوریکه شناگران در ۶ استان تهران، خراسان رضوی، فارس، اصفهان، گیلان و البرز کشور مشغول تمرین شدند. وی در ادامه اظهار داشت:برنامه اصلی کادر فنی و کمیته مشورتی فدراسیون شنا بازگشت و نزدیک شدن به رکوردهای ملی در یک فرآیند ٩ ماهه ترسیم شد، برای مثال محمد بیداریان در انتخابی تیم ملی شنا ماده ١۰۰ متر آزاد را ۵٣ثانیه شنا کرد و در مرحله اول و دوم مسابقات قهرمانی باشگاههای شنای کشور ۵٣ ثانیه و ۵٢ ثانیه و امروز در مسابقات جایزه بزرگ امارات ۵١ثانیه ۴٧صدم ثانیه شنا کرده است،به هر حال مسابقات ورودی المپیک امارات که از سوی فدراسیون جهانی شنا تائید شده ودر آن کشورهایی از غرب آسیا و باشگاههای مختلف به خصوص چند باشگاه امارتی در آن حضور داشتند، نشان داد کماکان ایران کشور برتر شنا در غرب آسیا محسوب می شود.
وی در ادامه عنوان کرد:کسب مدال در هر میدانی برای ایرانیان افتخار آفرین است ولی فدراسیون شنا آنقدر که از کاهش رکورد شناگران و رکورد شکنی آنان خوشحال شده است از کسب مدال آنقدر احساس غرور نمی کند.
قهرمانی در شنا یک فرآیند طولانی است بطوریکه شناگران نخبه حدود ١۴ الی ١٧ سال تمرین مداوم انجام می دهند به پیک برسند.
ما امروز به علمی بودن رشته وزشی شنا اعتقاد راسخ داریم و طبق گفته مربی شناگر مطرح استرالیا “ایانترپ” اگر در سال ٢۰۰٧ کسی برای المپیک ٢۰١٢ برنامه نداشته دیگر بهتر است برای المپیک ٢۰١۶ برنامه ریزی داشته باشد، چرا که زمان را از دست داده است. جابجایی رکورد ملی ٢۰۰متر کرال پشت توسط شناگرجوان وخوب شنای کشورمان پوریا مالدار قصری پس از ٢سال وقفه در رکورد زنی نوید بازگشت روزهای در خشان شنا را در مسابقات پیش روبه همه خانواده شنا داد.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.