مسابقات شنای آبهای آزاد روز خلیج فارس بین المللی می شود

سرپرست فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو از قرار گرفتن مسابقات شنای آبهای آزاد در تقویم سالیانه فدراسیون و بین المللی شدن این مسابقات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، غلامرضا جعفری که در حاشیه مسابقات شنای آبهای آزاد گرامیداشت “روز ملی خلیج فارس” در بندر بوشهر سخن می گفت، با بیان این مطلب افزود: با توجه به ظرفیت و پتانسیل موجود و گستردگی سواحل کشور در شمال و جنوب ایران رشته شنای آبهای آزاد از زمینه مناسبی برای رشد و توسعه برخوردار است و در نظر داریم با موافقت اعضای مجمع برگزاری این مسابقات را بطور سالیانه در تقویم ورزشی فدراسیون قرار دهیم.

جعفری با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات با نام “خلیج فارس” تصریح کرد: به منظور تکریم نام و جایگاه خلیج همیشه فارس و اهمیت این نام تاریخی برای ملت قهرمان ایران و در شرایطی که کشورمان با هجمه های تبلیغاتی مختلفی از سوی دشمنان روبروست نظر داریم این مسابقات را همه ساله در شان نام پرافتخار و جاودان خود برگزار کنیم و در صورت فراهم شدن شرایط حتی این رقابت ها را به مسابقاتی بین المللی ارتقاء دهیم.

وی همچنین تصریح کرد: ایران اسلامی به واسطه برخورداری از گستره ساحلی وسیع و متنوع خود از زمینه مستعدی برای برگزاری مسابقات شنای آبهای آزاد برخوردار است و امیدواریم با برنامه ریزی مناسب و فعال شدن کمیته آبهای آزاد بتوانیم سالیانه چندین دوره مسابقه را در سطح کشور برگزار کنیم و از این طریق به شناسایی چهره های مستعد و قابل طرح در کشور برای حضور در تیم ملی شنای آبهای آزاد کمک کنیم.

سرپرست فدراسیون شنا در پایان ضمن تقدیر از میزبانی شایسته هیئت شنای بوشهر در برگزاری مسابقات شنای آبهای آزاد به دیدار با سردار جمیری فرمانده سپاه امام صادق استان بوشهر اشاره کرد و یادآور شد: در این دیدار توسعه زیرساخت ها و ضرورت توجه و ترویج رشته شنا در بین جوانان استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و با مذاکرات صورت گرفته مقرر شد با همفکری وزارت ورزش و جوانان از ظرفیت های سپاه در استان در جهت توسعه و هم افزایی رشته شنا استفاده شود.

گفتنی است مسابقات شنای آبهای آزاد که روز جمعه به مناسبت روز ملی خلیج فارس برگزار شد با قهرمانی تیم بوشهر به پایان رسید.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.