مسابقات شنای قهرمانی کشور از ١٨ شهریور در تهران آغاز می شود

مسابقات شنای قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی شنا از ١٨ شهریور ماه به میزبانی تهران آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، بر اساس تصمیم کمیته فنی و به منظور توسعه کیفی و کمی رشته شنا، مسابقات شنای قهرمانی کشور در رده سنی ١۵ سال به بالا و مرحله نخست رقابت های انتخابی تیم ملی شنا از ١٨ شهریورماه به مدت ۴ روز به میزبانی هیات شنای استان تهران در استخر مجموعه ورزشی آزادی برگزار خواهد شد.

این مسابقات طبق قوانین فینا و در ٢۰ ماده برگزار خواهد شد و نفراتی که بتوانند به رکوردهای ورودی دست یابند به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد..
طبق اعلام کمیته فنی شنا عدم حضور شناگران در مسابقات قهرمانی کشور به منزله انصراف ازحضور در مسابقات شنای قهرمانی آسیا که آبان ماه جاری در امارات برگزار خواهد شد محسوب می شود.
همچنین مسابقات بانوان قهرمانی کشور نیز در همین رده سنی از ٢۵ لغایت ٣۰ شهریور ماه در تهران برگزار می شود. طبق بخشنامه اجرایی این رقابت ها تیم های متقاضی می توانند با ١١ شناگر که تمامی آنها باید متولد ١٣٧۶ به پایین باشند در این مسابقات شرکت کنند.
شایان ذکر است رقابت های قهرمانی کشور در بخش آقایان نخستین مرحله انتخابی تیم ملی به شمار می رود.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.