ملی پوشان شنا از فردا برای المپیک به آب می زنند

تیم ملی شنای کشورمان از فردا شنبه رقابت های خود را برای کسب سهمیه ورودی المپیک در مسابقات بین المللی انتخابی المپیک و جایزه بزرگ امارات آغاز خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، تیم ملی شنا که با ١۰ شناگر و در دو رده سنی جوانان (١۶-١٧ سال) و بزرگسال به امارات اعزام شده است، از فردا رقابتهای خود را برای رسیدن به المپیک با حریفان جهانی آغاز خواهد کرد.

در نخستین روز این رقابتها که در مجموعه ورزشی “حمدان بن محمد بن راشد” شهر دبی برگزار خواهد شد، آرین اولیایی در ماده ۴۰۰ متر کرال سینه، پاشا وحدتی و ابوالرشید ا‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍زدری در ماده ۵۰ متر پروانه، سروش خواجگی و امیر محمد شجاعی در ماده ۵۰ متر قورباغه، احمد رضا جلالی و سعید آشتیانی در ماده ٢۰۰ متر مختلط، محمد بیداریان، پاشا وحدتی، احمد رضا جلالی، سروش خواجگی در ماده ١۰۰ متر آزاد و ۴ در ٢۰۰ متر تیمی محمد بیداریان، پوریا مالدار قصری، سعید آشتیانی و آرین اولیایی با حریفان خود به رقابت خواهند پرداخت.

مسابقات گزینشی المپیک که از روز ١٣ بهمن آغاز شده و تا ١٧ بهمن ماه جاری ادامه خواهد شد، از ساعت ٩ صبح در مرحله مقدماتی و از ساعت ١٨ عصر در بخش فینال برگزار می شود.

حدود ٢٢ کشور و تیم های باشگاهی مختلف دنیا در مسابقات گزینشی المپیک و جایزه بزرگ دبی شرکت دارند. این مسابقات زیر نظر مسئولان و ناظران فدراسیون بین المللی شنا (فینا) برگزار می شود.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.