میخائیل چیریچ: در واترپلوی ایران پتانسیل پیشرفت را دیدم/ از خوش رفتاری ایرانیان شگفت زده شدم

Print Friendly
میخائیل چیریچ: در واترپلوی ایران پتانسیل پیشرفت را دیدم/ از خوش رفتاری ایرانیان شگفت زده شدم

داور کارکشته و ناظر داوری واترپلو در منطقه بالکن که برای برگزاری یک دوره آموزشی بررسی قوانین این رشته به تهران سفر کرده بود، تاکید کرد ایرانیان استعدادهای زیادی در واترپلو دارند و با تمرین و سختکوشی می توانند در این رشته پیشرفت کنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ میخائیل چیریچ داور با تجربه و ناظر رسمی مسابقات واترپلو در منطقه بالکان طی سفری چند روزه به تهران در یک دوره آموزشی بررسی قوانین و تغییر قوانین جدید این رشته تدریس کرد.

برادر الکساندر چیریچ سرمربی تیم ملی واترپلو ایران پیش از بازگشت به صربستان اظهار کرد: از فدراسیون شنا ایران به خاطر میزبانی خوب تشکر می کنم. ایران کشور زیبایی است اما من زمان زیادی برای بازدید از تهران نداشتم زیرا بیشتر وقتم صرف حضور در کلاس بررسی قوانین جدید واترپلو گذشت. باید بگویم که ایران و تهران را دوست دارم و و از سفر به این کشور شگفت زده شدم زیرا در اینجا مردم بسیار دوست داشتنی و محترمی را دیدم که بسیار خونگرم بودند. قطعا دوست دارم در آینده اگر فرصتی بود باز هم به این کشور سفر داشته باشم.

وی درباره برگزاری کلاس در تهران خطرنشان کرد: یک دوره بررسی قوانین داوری و نظارت در مسابقات واترپلو را در تهران داشتیم و سعی کردم تجربیاتم را در رویدادهای مختلف با دوستانم در ایران به اشتراک بگذارم تا به عملکرد خوب داوران و ناظران این کشور کمک کند. قطعا در ایران استعدادهای زیادی در داوری واترپلو وجود دارند و من از این موضوع بسیار خوشحالم. به نظرم نیاز دارند تا بیشتر کار و تمرین کنند تا به سطح اول جهان برسند. متوجه شدم که داوران ایرانی دوست دارند که بیشتر بیاموزند و این فرآیند یادگیری را هر چه بهتر در دستور کار خود قرار دهند. مطمئن هستم که آن ها می توانند هر روز بهتر شوند. داوران ایرانی با تمرین بیشتر و قضاوت در رویدادهای بزرگتر می توانند سطح خود را ارتقا دهند.

ناظر بین المللی واترپلو در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی از شرایط تیم ملی ایرن تاکید کرد: من مربی نیستم و از نزدیک شناخت زیادی نسبت به تیم ملی واترپلو ایران ندارم، بنابراین نمی توانم در این خصوص به درستی اظهار نظر کنم. اما می توانم در مورد داوران و ناظران مسابقات واترپلو ایران با اطمینان بگویم که آن ها مستعد پیشرفت هستند.

میخائیل چیریچ در واکنش به پرسش دیگری درباره احساسش از کسب نخستین مدال تیم ملی واترپلو ایران در المپیک آسیایی با سرمربیگری برادرش چیرو یادآور شد: همه خانواده ما از کسب مدال ایران در بازی های آسیایی احساس افتخار و شادمانی کردیم. البته این موفقیت فقط برای یک نفر نیست و همه بازیکنان، مربیان و اعضای فدراسیون ایران در آن دخیل هستند. همه امیدوار هستیم شاهد تکرار موفقیت تیم ایران در آینده باشیم.

داور باتجربه واترپلو صربستان خاطرنشان کرد: در خانواده ما همه اعضا مثل چیرو ورزشی هستند و در رشته های مختلف ورزشی کار می کنند. شخصا از این موضوع خوشحال هستم که این راه را دنبال می کنیم. خیلی سخت است که بخواهم درباره کار برادرم اظهار نظر کنم یا توصیه ای به او داشته باشم. فقط می توانم بگویم همیشه با احترام و عشق خودم از او حمایت می کنم.

میخائیل چیریچ در پایان گفت: سطح واترپلو ایران خوب است و استعدادهای خوبی در ایران حضور دارند. آن ها می توانند با تمرین، سختکوشی و آموزش بهتر در آینده موفقیت های بزرگتری را بدست آورند. باور دارم که ارتباطات خیلی خوب بین دو ملت ایران و صربستان در ورزش وجود دارد. ما انتظار داریم و آرزومندیم که ورزشکاران بیشتری از ایران با صربستان در ارتباط باشند و هر دو کشور به پیشرفت یکدیگر کمک کنند.

چیریچ

ZEIN9321

 

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط