میرابیان: فدراسیون روی برنامه‌های زیر ساختی تمرکز دارد

Print Friendly
میرابیان: فدراسیون روی برنامه‌های زیر ساختی تمرکز دارد

میرابیان گفت بعد از سال‌ها حضور در مسابقات قهرمانی آسیا نباید عملکرد ضعیفی داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ قائم میرابیان در این گفت‌وگو با رادیو جوان در خصوص شرایط حضور نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: این مسابقات بالاترین سطح مسابقات بعد از بازی‌های آسیایی است که تمامی کشورهای آسیایی که در سطح المپیک و جهان دارای رتبه هستند با تمام قدرت در آن حضور پیدا می‌کنند. تیم ایران پس از چهار دوره غیبت با دو شیرجه رو در این دوره شرکت خواهد کرد.

میرابیان در خصوص اینکه چرا ایران چهار دوره غیبت داشته گفت: نوع سطح آمادگی ورزشکاران و شرایط فدراسیون در آن زمان‌ها به صورتی نبوده که بتوانند تیمی به مسابقات اعزام کنند.
وی در ادامه در خصوص میزان پیشرفت شیرجه ایران نسبت به رقبای آسیایی خود بیان کرد: سطح پیشرفت ما نسبت به رقبای آسیایی خوب بوده ولی در مقایسه با کشورهایی مثل چین، ژاپن و کره می‌توانیم بگوییم که آنها سطح کیفی‌شان را خیلی بالا برده‌اند تا جایی که آمریکا و روسیه هم حریفشان نمی‌شوند. ولی می‌توانیم بگوییم شیرجه ما در مقایسه با بعضی از کشورهای آسیایی مانند کشورهای حوزه خلیج فارس تا الان شرایط بهتری داشته است.

میرابیان در پاسخ سوال مجری برنامه که گفت چه کارهایی باید انجام دهیم تا مانند کشورهای شرق آسیا پیشرفت کنیم، گفت: در بحث زیر ساخت ما باید بیشتر فعالیت کنیم، در حال حاضر تمام فعالیت‌های ما گلخانه‌ای است. البته فدراسیون چند سالی می‌شود که به زیر ساخت‌ها توجه می‌کند و در این زمینه فعالیت انجام می‌دهد. این فعالیت‌ها حتی در حدی است که قرار بود در مسابقات پیش روی از جوانان استفاده کنیم اما در نهایت تصمیم بر این گرفتیم که بزرگسالان و با تجربه‌ها اعزام شوند تا بعد از این همه سال غیبت، حضور ایران خیلی ضعیف نباشد.

وی در ادامه از موانعی در گذشته گفت که فعالیت‌های کشف استعداد و نبوغ را با مشکل مواجه می‌کرد و افزود: در فدراسیون شنا فعالیت‌های کمی در زمینه استعدادیابی در سال‌های اخیر اتفاق افتاده که دلیل آن هم این است که طی شش و هفت سال گذشته به تعدد روسای فدراسیون شنا از سمت خود عزل شدند و این تنها به شیرجه بلکه به واترپلو و شنا هم آسیب رسانده است.

در بخش شیرجه دو سال است که آقای رضوانی روی فعالیت‌های زیر ساختی کار می‌کند، تمام برنامه‌های ما در بخش نوجوانان و جوانان پیگری شده است و به نسبت می‌توان گفت که قسمتی از آن هم انجام شده ولی زمان خواهد برد تا یک نوجوان کم سن بتواند در مسابقاتی با این سطح بالا در جمع فینالیست‌ها قرار بگیرد.

میرابیان در خصوص این‌که چه زمان روی سکوی آسیایی و جهانی شیرجه حساب باز کنیم، ادامه داد: اگر روی برنامه‌هایی که برای سنین پایه به فدراسیون ارائه کردیم، کار شود من قول خواهم داد نسل جدید شیرجه که در راه است برای دوره‌های بعدی مانند بازی‌های آسیایی به غیر از این‌که رتبه بهتری کسب می‌کنند، شانس دریافت مدال هم خواهند داشت.

 

 

انتهای پیام

 

 


Print Friendly

اخبار مرتبط