میزبانی تبریز از مسابقات بین المللی شنا دختران و پسران

Print Friendly
میزبانی تبریز از مسابقات بین المللی شنا دختران و پسران

رییس هیات شنای آذربایجان شرقی: برای اولین بار تبریز میزبان مسابقات بین‌المللی شنا دختران و پسران جام گرامیداشت سرداران شهید آذربایجان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا شیرجه و واترپلو؛ مسابقات بین‌المللی شنا مسافت کوتاه دختران و پسران جام گرامیداشت سرداران شهید آذربایجان هفتم الی نهم آذر ۱۳۹۶ در بخش پسران و ۱۴ الی ۱۶ آذر ۱۳۹۶  در بخش دختران برگزار خواهد شد.

ابراهیم فیروزی رییس هیات شنای آذربایجان شرقی در این خصوص گفت : مسابقات شنا دختران و پسران جام گرامیداشت سرداران شهید آذربایجان در چهار دوره قبلی بصورت کشوری برگزار شده بود که بر اساس سیاست‌ها و برنامه ریزی‌های هیات شنای استان و فدراسیون شنا و همکاری و همراهی اداره کل ورزش و جوانان استان ، مقرر شد در راستای رویدادهای تبریز ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام ، پنجمین دوره مسابقات شنا دختران و پسران جام گرامیداشت سرداران شهید آذربایجان در رده سنی ۱۱-۱۲ سال و ۱۳-۱۴ سال بصورت بین المللی برگزار شود.

فیروزی اظهار داشت : کیفی سازی با محوریت اخلاق مداری ، ورزشکاران سازمان یافته ، سرمایه گذاری در رده های سنی پایین ، ایجاد انگیزه برای ورزشکاران و استعدادیابی از اهداف شنای آذربایجان‌شرقی است.

رئیس هیات شنا آذربایجان‌شرقی اظهار داشت : ۴ سال گذشته پیش بینی شده بود که این دوره از رقابت‌ها هر سال نسبت به سال قبل متمایزتر و بهتر و با کیفیت بالاتر برگزار شود و این امر محقق شده و همه ساله بر کیفیت فنی و اجرایی آن افزوده شده است و دوره پنجم بصورت بین المللی برگزار خواهد شد.

فیروزی تصریح کرد : در همین راستا پس از رایزنی با کشورهای مختلف و در جلسه نهایی در فدراسیون شنا با حضور رییس فدراسیون و نائب رییس بانوان فدراسیون شنا و مسئولان کمیته فنی ، پنجمین دوره مسابقات بین المللی شنا دختران و پسران جام گرامیداشت سرداران شهید آذربایجان در رده سنی ۱۱-۱۲ سال و ۱۳-۱۴ سال ، ۷ تا ۹ آذر رقابت‌های پسران و ۱۴ تا ۱۶ آذر رقابت‌های دختران برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت : رقابتهای پسران پنجمین دوره مسابقات بین المللی شنا جام گرامیداشت سرداران شهید آذربایجان از ۷ آذر با حضور ۸ تیم داخلی و تیم‌های جمهوری آذربایجان ، جمهوری ارمنستان ، سوریه ، عراق ، ترکیه و احتمالا گرجستان آغاز و ۹ آذرماه به پایان خواهد رسید.

همچنین ایشان در خصوص رقابتهای دختران افزود : این دوره از مسابقات برای شنا دختران کشور میتواند بسیار مهم و اثرگذار باشد چرا که دختران کشورمان در رقابت‌های برون مرزی نمی‌توانند حضور یابند و میزبانی تبریز برای رده های سنی پایین میتوان میدان رقابت خوبی برای دختران شناگر کشورمان با شناگران کشورهای مختلف و مدعی باشد.
فیروزی افزود : رقابتهای دختران پنجمین دوره مسابقات بین المللی شنا جام گرامیداشت سرداران شهید آذربایجان از ۱۴ آذر ماه با حضور ۷ تیم داخلی و تیمهای جمهوری آذربایجان ، جمهوری ارمنستان ، سوریه ، ترکیه و احتمالا گرجستان آغاز و ۱۶ آذرماه با معرفی تیمها و نفرات برتر پایان خواهد یافت.

ابراهیم فیروزی افزود : در نشست هماهنگی در فدراسیون شنا مقرر شد هر تیم شامل ۱۳ نفر که ۵ شناگر در رده سنی ۱۱-۱۲ سال و ۵ شناگر در دره سنی ۱۳-۱۴ سال و ۳ نفر همراه تیم‌ها را همراهی کنند .

وی تصریح کرد : رقابتهای دختران و پسران در ۱۴ ماده در استخر آبادگران تبریز برگزار خواهد شد.

فیروزی رییس هیات شنای آذربایجان‌شرقی در پیایان تصریح کرد : در سطح استان بیش از ۱۰۰ استخر وجود دارد ولی در این استخرها نمی‌توان رقابت‌های مسافت بلند برگزار کرد و تنها استخر دارای استاندارد برای برگزاری استخر قهرمانی مجموعه بزرگ ورزشی یادگار امام ره تبریز است که نیاز به اعتبار برای اتمام عملیات ساخت است که با اتمام این استخر میتوان رویدادهای مهم شنای کشورمان را در رشته های واترپلو و شنا برگزار کرد.

 

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط