میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) مبارک باد

Print Friendly
میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) مبارک باد

سالروز میلاد اولین گل بوستان علی (ع) و زهرا (س) حضرت امام حسن مجتبی (ع) بر تمامی شیعیان جهان مبارک باد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ جود و بخشش و انفاق از خصلت‌های والای انسانی است که مطلوب همه انسان‌ها و موجب ایجاد الفت و همدلی در میان آنها می‌شود. امامان معصوم(ع) جملگی در کنار سایر خصلت‌های اخلاقی و انسانی که داشتند به جود و بخشندگی نیز معروف بودند که امام حسن(ع) در میان آن بزرگواران از این حیث از برجستگی و عظمت خاصی برخوردار است.

پانزدهم ماه مبارک رمضان مصادف است با ولادت مظهر جود و کرم و بخشش و نخستین مظهر و نشانه ی کوثر امام حسن مجتبی (ع) که بر دامان پاک فاطمه ی اطهر (سلام الله علیها) پا به عرصه گیتی نهاد.

پیشواى دوم، نه تنها از نظر علم، تقوى، زهد و عبادت، مقامى برگزیده و ممتاز داشت، بلکه از لحاظ بذل و بخشش و دستگیرى از بیچارگان و درماندگان نیز در عصر خود زبانزد خاص و عام بود. وجود گرامى آن حضرت آرام بخش دل هاى دردمند، پناهگاه مستمندان و تهیدستان، و نقطه امید درماندگان بود. هیچ فقیرى از در خانه آن حضرت دست خالى برنمى گشت.

این عید فرخنده در ماه مبارک رمضان فرصت گرانقدری برای ترویج فرهنگ الهی اکرام و مشارکت بیشتر نیکوکاران در امور خیریه و کمک به نیازمندان است.
خجسته سالروز میلاد با سعادت دومین ستاره آسمان ولایت و امامت، کریم اهل بیت عصمت و طهارت ، حضرت امام حسن مجتبی (ع)، بر تمامی شیعیان جهان مبارک باد.
انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط