نبرد کهکشانی‌های لیگ برتر واترپلو برای صعود به فینال

Print Friendly
نبرد کهکشانی‌های لیگ برتر واترپلو برای صعود به فینال

فردا (پنجشنبه) با برگزاری دو مسابقه چهره فینالیست‌های بیست و ششمین دوره لیگ برتر واترپلو مشخص می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ دور برگشت مرحله پلی‌آف بیست و ششمین دوره لیگ برتر واترپلو با برگزاری دو دیدار و معرفی تیم‌های راه یافته به فینال به پایان می‌رسد. مسابقات این هفته از ساعت ۱۷:۳۰  فردا (پنجشنبه) در استخر بین المللی ۹دی مجموعه ورزشی شیرودی به میزبانی سایپا و دانشگاه آزاد برگزار می‌شود.

در نخستین دیدار تیم اول و چهارم مرحله گروهی یعنی دانشگاه آزاد ۲۳ امتیازی و گچساران ۱۲ امتیازی، باید مسابقه مرحله برگشت پلی‌آف را به میزبانی دانشگاه برگزار کنند. دیدار رفت این دو تیم در گچساران با نتیجه ۱۱ بر ۷ به سود دانشگاه به پایان رسید تا این تیم بدون شکست در این دوره از رقابت‌ها باقی بماند. دانشگاه آزاد مدافع عنوان قهرمانی که در دو دیدار متوالی موفق به شکست گچساران شده به ظاهر کار آسانی برای فینالیست شدن پیش رو دارد. اما نباید فراموش کرد که تیم نفت و گاز گچساران در این دوره از رقابت‌ها روند رو به رشدی از خود به نمایش گذاشته و می تواند شگفتی ساز این دوره از مسابقات شود. این تیم که سال گذشته به عنوان تیم ششم به کار خود پایان داده بود تا به اینجای رقابت ها عملکر رضایت بخشی از خود نشان داده است . این دیدار از ساعت ۱۷:۳۰ در استخر بین المللی ۹ دی برگزار می‌شود.

دومین بازی این مرحله از حساسیت خاصی برخوردار است. در این دیدار سایپا پذیرای نفت امیدیه است. سایپا در مرحله گروهی با ۱۸ امتیاز دوم شده بود و امیدیه با ۱۶ امتیاز به مقام سوم رسیده بود. بازی رفت این دو تیم به میزبانی نفتی ها در امیدیه برگزار شد که سایپا در دومین تقابل متوالی دو تیم با نتیجه ۹ بر ۷ میزبان را از پیش رو برداشت. این دومین پیروزی سایپا بر امیدیه در سومین رویارویی این دوتیم بود. پیش از این و در مرحله گروهی یک پیروزی و یک باخت سهم سایپایی‌ها از مصاف با نفت امیدیه بود. امیدیه نایب قهرمان سال گذشته لیگ کار دشواری در مقابل حریف جوان خود دارد. بدون شک این مسابقه برای هر دو تیم حکم مرگ و زندگی دارد. نفتی ها باید با اختلافی بیش از دو گل پیروز شوند و سایپا میزبان حتی با شکستی خفیف هم راهی فینال می‌شود. این دیدار حساس در استخر بین المللی ۹ دی از ساعت ۱۹:۰۰ برگزار می‌شود.

برنامه مسابقات دور برگشت مرحله پلی آف (نیمه نهایی) بیست و ششمین دوره لیگ برتر واترپلو:

پنجشنبه- پنجم اسفند ۱۳۹۵ (تهران- مجموعه ورزشی شیرودی- استخر ۹دی)

  • دانشگاه آزاد اسلامی – نفت و گاز گچساران         ساعت ۱۷:۳۰
  • سایپا – نفت امیدیه                                       ساعت ۱۹:۰۰

 

نتایج  مسابقات دور رفت مرحله پلی آف (نیمه نهایی) بیست و ششمین دوره لیگ برتر واترپلو:

  • نفت و گاز گچساران ۷ – ۱۱ دانشگاه آزاد اسلامی
  • نفت امیدیه ۷ – ۹ سایپا

 

جدول رده بندی لیگ برتر واترپلو کشور تا پایان دور گروهی: 

ردیف نام تیم بازی برد باخت مساوی گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ دانشگاه آزاد اسلامی ۱۲ ۱۱ ۰ ۱ ۱۳۹ ۶۹ ۷۰+ ۲۳
۲ سایپا ۱۲ ۸ ۲ ۲ ۱۴۵ ۷۱ ۷۴+ ۱۸
۳ نفت امیدیه ۱۲ ۷ ۳ ۲ ۱۲۱ ۷۷ ۴۴+ ۱۶
۴ نفت و گاز گچساران ۱۲ ۵ ۵ ۲ ۱۰۶ ۱۰۰ ۶+ ۱۲
۵ نیروی زمینی ارتش ۱۲ ۵ ۶ ۱ ١٠۴ ٩۵ ٩+ ۱۱
۶ نماینده اصفهان ۱۲ ۱ ۱۱ ۰ ۴۹ ۱۴۴ ۹۵- ۲
۷ استخر شهید نوفلاح ۱۲ ۱ ۱۱ ۰ ۵۸ ۱۶۶ ۱۰۸- ۲

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط