نتایج کامل روز دهم ورزش‌های آبی المپیک ریو/ طلای ماراتن شنای ۱۰ کیلومتر زنان به هلند رسید

Print Friendly
نتایج کامل روز دهم ورزش‌های آبی المپیک ریو/ طلای ماراتن شنای 10 کیلومتر زنان به هلند رسید

در دهمین روز از آغاز مسابقات ورزش‌های آبی المپیک ریو ۲۰۱۶، مدال طلای ماراتن شنای ۱۰ کیلومتر آبهای آزاد زنان به شرون فنرووندال هلندی رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ سی و یکمین دوره المپیک تابستانی از جمعه (۱۵ مرداد ۱۳۹۵) با برگزاری مراسم افتتاحیه رسما آغاز شد.

مسابقات ورزش های آبی حاضر در رقابت ها از شنبه (۱۶ مرداد ۱۳۹۵) آغاز شد. فدراسیون جهانی ورزش‌های آبی (فینا) که فدراسیون شنای ایران زیر مجموعه آن قرار دارد در المپیک امسال پنج رشته دارد. این رشته ها شنا، شیرجه، واترپلو، شنای موزون و شنای آب‌های آزاد هستند.

در روز دهم این رقابت‌ها مسابقات شیرجه، شنای موزون و واترپلو زنان در مرحله مقدماتی برگزار شد و شناگران برتر ماراتن ۱۰ کیلومتر آبهای آزاد زنان معرفی شدند.

 

نخستین طلای هلند در ورزش‌های آبی در مسابقات شنای مارتن ۱۰ کیلومتر زنان بدست آمد

با پایان مسابقات شنای المپیک، مسابقات سایر رشته های زیرمجموعه فینا (فدراسیون جهانی ورزش‌های آبی) دنبال می‌شود. در همین راستا روز گذشته (دوشنبه) یکی از سنگین‌ترین مسابقات المپیک در بخش زنان برگزار شد. شنای ماراتن یا همان ۱۰ کیلومتر آبهای آزاد که در حضور جمع کثیری از شنادوستان برزیلی در سواحل ریودژانیرو برگزار شد.

دیروز همه تماشاچیان و کارشناسان منتظر اضافه شدن یک طلا به کاروان برزیل توسط “آنا مارسلا کانا” شناگر صاحب نام این کشور بودند. کانا در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ علاوه بر کسب عناوین جهانی متعدد، از طرف فینا به عنوان بهترین شناگر آبهای آزاد جهان هم معرفی شده بود. اما او در کمال ناباوری در کشور خودش به مقام دهم رسید و معادلات این ماده را به هم زد.

در این مسابقه “شرون فنرووندال” هلندی با ثبت رکورد یک ساعت و ۵۶ دقیقه و ۳۲ثانیه و یک صدم ثانیه اول شد. پس از او “ریچل برونی” از ایتالیا با ۱۷ ثانیه اختلاف دوم شد و جایگاه سوم به پولیانا اوکیموتو برزیلی رسید تا کلکسیون کشور میزبان از مدال شنای ماراتن زنان خالی نماند.

9s2SnLmI

حذف مدال‌آوران المپیک ۲۰۱۲ لندن در مرحله یک‌چهارم نهایی واترپلو زنان

مسابقات واترپلو زنان المپیک ریو ۲۰۱۶ با حضور هشت تیم در قالب دو گروه برگزار شد. تیم‌ها پس از رده‌بندی نهایی درون گروهی مسابقات مرحله یک چهارم نهایی را برگزار کردند و در پایان چهار تیم نیمه نهایی راه یافتند. اتفاق عجیب این دوره حذف زودهنگام مدال‌آوران نقره و برنز المپیک لندن بود. اسپانیا نایب قهرمان دوره پیش در این مسابقه حریف روسیه نشد و با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ بازی را واگذار کرد. استرالیا دارنده نشان برنز المپیک قبل هم در این دوره نتیجه چشم گیری بدست نیاورد تا با شکست ۱۳ بر ۱۱ مقابل مجارستان یکی دیگر از تیم‌های صاحب نام واترپلو زنان حدف شود. در دو بازی دیگر مرحله یک‌چهارم نهایی اتفاق عجیبی رخ نداد و آمریکا مدافع عنوان قهرمانی و ایتالیا به راحتی از سد برزیل و چین گذشتند.

حال و در مرحله نیمه نهایی روز چهارشنبه (۲۷ مرداد ۱۳۹۵) تیم‌های آمریکا با مجارستان و روسیه با ایتالیا برای مشخص کردن چهره فینالیست‌ها دیدار می‌کنند. چهار تیم دیگر هم برای رده بندی پنجم تا هشتم به آب خواهند زد.

در جهان ورزش‌های آبی المپیک ریو، امروز (سه‌شنبه) ادامه مسابقات شنای موزون، مرحله یک‌چهارم نهایی واترپلو مردان، مرحله نیمه نهایی و فینال شیرجه از تخته سه متر انفرادی مردان و شنای ١٠کیلومتر آبهای آزاد مردان برگزار می‌شود.

 

نتایج کامل روز دهم ورزش‌های آبی المپیک ریو: (دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵)

مرحله یک‌چهارم نهایی واترپلو (زنان):

  • مجارستان ۱۳ – استرالیا ۱۱
  • آمریکا ۱۳ – برزیل ۳
  • روسیه ۱۲ – اسپانیا ۱۰
  • ایتالیا ۱۲ – چین ۷

 

 

ماراتن ۱۰ کیلومتر شنا:

  1. شرون فنرووندال از هلند- ۱:۵۶:۳۲٫۱
  2. ریچل برونی از ایتالیا- ۱:۵۶:۴۹٫۵
  3. پولیانا اوکیموتو از برزیل- ۱:۵۶:۵۱٫۴

 

انتهای پیام

 

 

 

 


Print Friendly

اخبار مرتبط