نتایج کامل روز نهم ورزش‌های آبی المپیک ریو/ برزیل در واترپلو حریف مجارستان نشد

Print Friendly
نتایج کامل روز نهم ورزش‌های آبی المپیک ریو/ برزیل در واترپلو حریف مجارستان نشد

در نهمین روز از آغاز مسابقات ورزش‌های آبی در المپیک ریو ۲۰۱۶، یک طلا و نقره در شیرجه به چین رسید و تکلیف تیم‌های حاضر در مرحله یک‌چهارم نهایی واترپلو مردان مشخص شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ سی و یکمین دوره المپیک تابستانی از جمعه (۱۵ مرداد ۱۳۹۵) با برگزاری مراسم افتتاحیه رسما آغاز شد.

ورزش های آبی حاضر در رقابت ها از شنبه (۱۶ مرداد ۱۳۹۵) مسابقاتشان آغاز شد. فدراسیون جهانی ورزش‌های آبی (فینا) که فدراسیون شنای ایران زیر مجموعه آن قرار دارد در المپیک امسال پنج رشته دارد. این رشته ها شنا، شیرجه، واترپلو، شنای موزون و شنای آب‌های آزاد هستند.

در روز نهم این رقابت‌ها مسابقات شیرجه، شنای موزون و واترپلو برگزار شد.

 

واترپلو؛ برزیل حریف مجارستان نشد

واترپلو پس از پنج دور مسابقه در استخر روباز ماریا لنک از عصر دیروز و پس از اتمام مسابقات شنا، استخر مجموعه ورزشهای آبی را از این رشته گرفت. بامداد امروز (دوشنبه) و با برگزاری شش دیدار دور گروهی مسابقات واترپلو مردان المپیک ریو ۲۰۱۶  تمام شد. در رقابت‌های این روز نتایج به گونه‌ای پیش رفت که مجارستان با جهشی چند پله‌ای صدرنشین گروه A شد و سه تیم شش امتیازی در این گروه در رده دوم تا چهام قرار گرفتند. در گروه B هم باوجود تیم‌های قدرتمندی چون کرواسی و ایتالیا اسپانیا صدرنشین شد. البته ایستادن صربستان در رده چهارم گروه اول و عدم تمایل تیم های گروه دوم به رویارویی با این تیم در شکست کرواسی و ایتالیا به ترتیب مقابل فرانسه و آمریکا بی تأثیر نبوده است.

در بازی‌های روز پایانی این گروه بخش عمده‌ای از نتایج عجیب بود. این نتایج از شکست ۱۲ بر ۷ یونان مقابل استرالیا آغاز شد. در ادامه ژاپن مطابق انتظارات از پس صربستان بر نیامد و ۱۲ بر ۸ مغلوب شد تا تنها نماینده آسیا در المپیک ریو بدون امتیاز به کار خود پایان دهد. در آخرین بازی این گروه هم، برزیل باوجود تشویق هزاران طرفدار برخلاف دیدارهای قبل مقابل مجارستان حرفی برای گفتن نداشت و ۱۰ بر ۶ نتیجه را واگذار کرد.

در گروه B نتایج به مراتب عجیب تر بود. ابتدا اسپانیا به مصاف مونتنگرو رفت که این دیدار سراسر جذابیت با نتیجه تساوی ۷ بر ۷ تمام شود و نخستین تساوی این گروه هم رقم بخورد. دو بازی دیگر این گروه تحت تأثیر چهارم شدن صربستان در گروه اول و تضمین شدن صعود تیم‌ها قرار گرفت. از آن جایی که تیم چهارم گروه اول یعنی صربستان به صدرنشین این گروه برخورد می کرد مدعیان صدرنشینی در این گروه میلی به پیروزی از خود نشان ندادند. از طرف دیگر ایتالیا و کرواسی پیش از شروع بازی آخر خود از صعود به یک چهارم نهایی مطمئن شده بودند. در دو بازی پایانی ابتدا ایتالیا در یک دیدار نه چندان دلچسب ۱۰ بر ۷ مغلوب آمریکا شد و در ادامه کرواسی پرقدرت با نتیجه ۹ بر ۸ نتیجه را به ضعیف ترین تیم این گروه واگذار کرد تا فرانسه نخستین پیروزی‌اش را در این تورنومنت جشن بگیرد.

با این حساب تکلیف تیم‌های راه یافته به مرحله یک چهارم نهایی مشخص شد و چهار دیدار جذاب در روز سه‌شنبه (۲۶ مرداد ۱۳۹۵) منتظر واترپلودوستان جهان است.

PAAXFOVx

شیرجه؛ “تینگامو شی” دومین طلایش را از تخته سه متر المپیک گرفت

در ادامه مسابقات شیرجه المپیک ریو، رقابت‌های انفرادی تخته سه متر زنان برگزار شد و نمایندگان چین یک طلا و یک نقره از نخستین رویداد انفرادی شیرجه کسب کردند. در این ماده”تینگامو شی ” با امتیاز ۴۰۶٫۰۵ دومین طلایش را از تخته سه متر المپیک ریو گرفت. او پیشتر و در ماده تخته سه متر هماهنگ دو نفره همراه با “مینیسکا وو” نخستین طلای المپیک ریو را در شیرجه گرفته بود. پس از او، “زی هی” هموطنش با ۳۸۷٫۹۰ امتیاز به نشان نقره رسید. “تانیا کاگنوتو” هم با امتیاز ۳۷۲٫۸۰ نشان برنز المپیک را برای ایتالیا به ارمغان برد.

در جهان ورزش‌های آبی المپیک ریو، امروز (دوشنبه) ادامه مسابقات شنای موزون، واترپلو زنان، مرحله مقدماتی شیرجه از تخته سه متر انفرادی مردان و شنای ١٠کیلومتر آبهای آزاد زنان برگزار می‌شود.

Q3BBxDQ3

نتایج کامل روز نهم ورزش‌های آبی المپیک ریو: (یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵)

واترپلو:

  • استرالیا ۱۰ – یونان ۷
  • صربستان ۱۲ – ژاپن ۸
  • برزیل ۶ – مجارستان ۱۰
  • مونتنگرو ۹ – اسپانیا ۹
  • آمریکا ۱۰ – ایتالیا ۷
  • فرانسه ۹ – کرواسی ۸

 

 

شیرجه (تخته سه متر انفرادی زنان):

  1. تینگامو شی از چین- ۴۰۶٫۰۵
  2. زی هی از چین- ۳۸۷٫۹۰
  3. تانیا کاگنوتو از ایتالیا- ۳۷۲٫۸۰

 

 

انتهای پیام

 


Print Friendly

اخبار مرتبط