ولی‌پور: نسبت به شیرجه دین دارم که باید ادا کنم

Print Friendly
ولی‌پور: نسبت به شیرجه دین دارم که باید ادا کنم

ملی پوش شیرجه ایران در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا گفت: نسبت به شیرجه دین دارم و باید آن را ادا کنم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ تیم ایران متشکل از دو شیرجه رو به نام‌های مجتبی ولی‌پور و شهنام نظرپور بعد از سال‌ها دوری از مسابقات قهرمانی آسیا این دوره در مسابقات توکیو شرکت خواهد کرد. مجتبی ولی‌پور در خصوص شرایط خود و تیم ایران در آستانه آغاز مسابقات گفت: از اول مرداد ماه سال جاری اردوهای‌مان آغاز شده و تا الان به صورت پیوسته پیگیری می‌شود، شرایط تمرینی نسبتاً خوبی داریم. هر روز در دو نوبت تمرین می‌کنیم، صبح‌ها حرکات بدنسازی را زیر نظر علی‌اصغر بخشی‌پور انجام می‌دهیم و عصرها با حرکات سنگین تمرینات را پیگیری می‌کنیم و تا چند روز قبل از مسابقات حرکات بدنسازی‌مان به پایان می‌رسد. اردو نسبت به قبل بهتر شده و سطح قدرتی حرکات ارتقاء پیدا کرده است.

وی افزود: در روزهای باقی مانده تمرینات آمادگی مسابقات را انجام می‌دهیم، یک یا دو دور حرکات سنگین و سینکرو در دستور کار داریم و بعد به کارمان در استخر ادامه خواهیم داد.

عضو تیم ملی شیرجه کشور در رابطه با سطح تمریناتش افزود: سطح تمرینات واقعا خوب است و از اردو رضایت دارم ولی شرایط اردو و تمرین سخت و دشوار است.

وی در ادامه در رابطه با سطح شیرجه کشور و توجهات به این رشته ادامه داد که سطح شیرجه ایران به واقع خوب است، افرادی از شهرستان‌ها می‌آیند که از پایه مستعد هستنند و باید آن‌ها را پشتیبانی کرد. زمانی که برای مسابقه به چین رفتم شاهد آن بودم که کودکان با سنین کم به نحوه بازی آموزش‌های پایه را یاد می‌گیرند. من امید دارم که نسل بعد از ما با پشتوانه  و حمایت بیایند و بتوانند به مقام‌های زیادی دست پیدا کند. زمانی شیرجه ایران روی سکو قهرمانی قرار می‌گیرد که بتواند برای آن برنامه‌ریزی داشته باشد، کشورهای دیگر هم با پیشرفت ما پیشرفت خواهند کرد، الان نمی‌توانیم بگوییم که چه زمانی این اتفاق رخ خواهد داد.

وی درباره اهداف خود خاطر نشان کرد: شیرجه را ادامه خواهم داد ولی بستگی به شرایط کاری و موقعیت‌های شغلی‌ام دارد. برای این رشته وقت گذاشتم و نسبت به آن دین دارم که باید ادا کنم. در حال حاضر آن تکنیک‌هایی که در چین یاد گرفته بودم را به شاگردانم آموزش می‌دهم. بعضی از آن‌ها با وجود سن کم تکنیک‌های شگفت‌انگیزی دارند، انشاالله نسل شیرجه بعد از ما خیلی بهتر باشند.

ولی‌پور در پایان گفت: تمام فکر و تمرکز من این است که در مسابقات ژاپن بتوانم مقام کسب کنم و برای مسابقات آسیایی تصمیمم خیلی جدی است به خصوص آن‌که در سری گذشته با اختلاف ناچیز به مقام ششمی رسیدم. باید نگاهی جدید به شیرجه شود که بتوانیم چند ورزشکار خوب پیدا کنیم. کسب مدال بازی‌های آسیایی و حضور در المپیک به نظرم برای این رشته نیاز است.

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط