ولی‌پور: هدف شیرجه حضور در بین ۶ تیم برتر بازی‌های آسیایی است

Print Friendly
ولی‌پور: هدف شیرجه حضور در بین 6 تیم برتر بازی‌های آسیایی است

ملی‌پوش شیرجه، هدف اصلی فدراسیون برای تیم ملی در بازی‌های آسیایی را حضور در بین ۶ تیم برتر آسیا عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مجتبی ولی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اعلام رضایت از آمادگی تیم ملی شیرجه افزود: شیرجه ایران در ماده سینکرو حرف‌هایی برای گفتن دارد. هدف اصلی فدراسیون و کادر فنی تیم ملی هم حضور در بین ۶ تیم برتر بازی‌های آسیایی جاکارتا است که رسیدن به این هدف نیز نیازمند برنامه‌ریزی‌های خوب و بلندمدت است که باید از سوی مسئولان صورت گیرد.

او در مورد عملکرد تیم ملی شیرجه در بازی‌های آسیایی اظهار کرد: سطح این بازی‌ها حتی از بازی‌های جهانی هم بالاتر است. همه تیم‌های صاحب نام آسیایی در ورزش شیرجه، مثل چین، ژاپن، مالزی، اندونزی، کره جنوبی و حتی کره شمالی، در این بازی‌ها حضور دارند که کار را بسیار سخت می‌کند اما با توجه به اینکه هدف ما حضور در بین تیم‌های برتر است باید اردوهای باکیفیت‌تری برای تیم ملی شیرجه برگزار کنیم.

مدال‌آور تیم ملی شیرجه در بازی‌های کشورهای اسلامی درباره شرایط فعلی خود و تیم ملی شیرجه نیز خاطرنشان کرد: در حال حاضر اردوهای خود را پیگیری می‌کنیم و من هم در شهرستان خود (تبریز) تمرین‌های لازم را انجام می‌دهم تا آمادگی جسمانی خود را برای مسابقه‌های پیش رو حفظ کنم.

ولی‌پور ضمن بیان اینکه مشکل اصلی شیرجه در شهرستان‌ها نبود تخته دایو است تاکید کرد: در حال حاضر هیچ دایو استانداردی در شهرستان‌ها وجود ندارد که ورزشکاران تمرین کنند. همه تخته‌های ما در شهرستان‌ها هم در تبریز و هم در کرمانشاه شکسته است و شرایط تمرین برای من و شهنام نظرپور بسیار سخت است. امیدوارم تخته‌هایی که قول آن‌ها را داده‌اند به زودی ساماندهی شده و به داخل کشور وارد شوند.

او در مورد کیفیت اردوهای تیم ملی افزود: یکی دیگر از مسائل مهمی که می‌تواند به تیم ملی شیرجه کمک کند حضور در بازی‌های تدارکاتی خارجی است. اگر بتوانیم در اردوهای اروپایی شرکت کنیم، قطعا عملکرد خوبی خواهیم داشت چون به شرایط مسابقه و قهرمانی نزدیک می‌شویم. شرایط استخرهایی که در خارج از ایران وجود دارند، به استخرهای مسابقه‌های بین‌المللی نزدیک‌تر است و همه ورزشکاران المپیکی در این استخرها تمرین می‌کنند و اگر ما در کنار این ورزشکاران المپیکی تمرین کنیم،‌ قطعا تکنیک‌های جدیدی را از آن‌ها الگوبرداری می‌کنیم.

ولی‌پور در پایان افزود: در حال حاضر نمی‌توانم بگویم حضور آقای آرامی به عنوان مدیر تیم‌های ملی مفید است یا نه چون تا به حال در کنار ایشان تمرین نکرده‌ام اما با برنامه‌هایی که او در اختیار تیم ملی قرار خواهد داد، امیدوارم تیم ملی شیرجه نتایج خوبی را کسب کند.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط