پایان مسابقات انتخابی تیم ملی شنا جهت رقابت‌های مسافت کوتاه

مسابقات انتخابی تیم ملی شنا جهت رقابت‌های مسافت کوتاه امروز (یکشنبه) به میزبانی زنجان پیگیری و به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ رقابت های شنا مسافت کوتاه انتخابی تیم ملی دیروز و امروز (شنبه و یکشنبه) به میزبانی هیات شنا استان زنجان پیگیری و به پایان رسید. در دومین روز این مسابقات شناگران صبح امروز(یکشنبه) در ماده های  ۴۰۰ متر مختلط انفرادی، ۵۰ مترپروانه، ۱۰۰ مترکرال پشت، ۲۰۰ متر قورباغه و  ۲۰۰ متر آزاد به آب زدند.

این رقابت‌ها با هدف انتخاب شناگران برای پیوستن به اردوی تیم ملی به منظور حضور پرقدرت در رقابت های کاپ شنا قطر و آماده سازی جهت مسابقات داخل سالن آسیا و مسابقات ابوظبی در استخر شهید شهبازی زنجان برگزار شد.

در دومین روز این مسابقات و در ادامه رکورد شکنی ها، محمد قاسمی شناگر تیم شهر ری با ثبت زمان ۲۶.۸۹ در ماده ۵۰ متر پروانه مسافت کوتاه رکورد این ماده را بهبود بخشید. رکورد پیشین این ماده با زمان ۲۷.۰۳ به نام ماهان مهری بود. همچنین قاسمی در ماده ۲۰۰ متر آزاد نیز با زمان ۰۲:۰۲.۴۳ رکورد شکنی کرد. رکورد رده های سنی این ماده با زمان ۰۲:۰۴.۵۳ به نام علی جعفری ثبت بود.

سینا غلامپور شناگر تیم خراسان رضوی نیز موفق شد رکورد ملی ماده ۵۰ متر آزاد مسافت کوتاه را با ثبت زمان ۲۲.۴۹ به نام خود ثبت کند. رکورد پیشین این ماده به نام مهدی انصاری با زمان ۲۲.۶۱ بود.

اما هومر عباسی برای دومین بار در این رقابت ها رکورد شکنی کرد. عباسی علاوه بر ماده ۲۰۰ متر پشت موفق شد رکورد ملی ۱۰۰ متر کرال پشت را جابجا کند. این شناگر جوان تیم کیان شنا گرگان با ثبت زمان ۵۵.۰۲ رکرود پیشین جمال چاوشی فر با زمان ۵۵.۰۳ را بهبود بخشید.

در مجموع این رقابت ها ۹ بار رکورد ملی و رده های سنی جابجا شد.

 

 

برای مشاهده نتایج این رقابت‌ها بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نتایج کامل مسابقات انتخابی تیم ملی شنا جهت رقابت‌های مسافت کوتاه

 

 

 

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب