پیروزخواه: چیریچ دیکشنری واترپلو است

Print Friendly
پیروزخواه: چیریچ دیکشنری واترپلو است

کاپیتان تیم ملی واترپلو معتقد است، “الکساندر چیریچ” دیکشنری واترپلو است و تیم ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا شانس مدال دارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ علی پیروزخواه، با اشاره به شرایط خوب اردوهای تیم ملی در راستای آماده سازی برای حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، توضیح داد: خدا را شکر شرایط آماده سازی تیم ما روز به روز بهتر از قبل می‌شود. با حمایت فدراسیون و تلاش خود ملی‌پوشان آماده می‌شویم. یک سفر تدارکاتی هم داریم که حدود ۲۰ روز در صربستان هستیم.

او در پاسخ به این سوال، جوان شدن تیم ملی می‌تواند در نتیجه گیری تیم ملی اختلال ایجاد کند؟ توضیح داد: این مسئله را می‌توان از دو بعد نگاه کرد، بعد اول اینکه تیم ممکن است تجربه نداشته باشد اما من که با تجربه‌ترین فرد تیم هستم تجربه بازی‌های آسیایی را ندارم چون سه دوره است که تیم ملی واترپلو به این رقابت‌ها اعزام نمی‌شود پس نمی‌توان گفت بی تجربگی دلیل نتایج ضعیف خواهد شد.

ملی‌پوش واترپلو ادامه داد: اما در بعد دوم، الان تیم به قدری جوان شده و سرعت حرکات تیمی ما بالا رفته است که دیگر استرس ضد حمله خوردن از تیم ‌هایی مثل چین وجود ندارد. این تیم دو سال است با هم بازی می‌کند و امیدوارم که با این روند خوبی که داریم، نتایج خوبی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ کسب کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا حفظ “چیریچ” برای سال‌های بعد می‌تواند واترپلو را در روند رو به رشد نگه دارد، خاطرنشان کرد: من حدودا با ۱۰ تا ۱۲ مربی خارجی کار کرده‌ام اما هیچ مربی را با این هوش و ذکاوت ندیده‌ام. چیریچ مناطق مختلف زمین و استخر بازی را می‌شناسد.از نظر من چیریچ دیکشنری واترپلو است چون به همه‌ سوال‌های ما جواب دارد. از وقتی که او آمد روند رو به رشد تیم شروع شد، ما در چین شکست‌های بدی مقابل چین، ژاپن و قزاقستان داشتیم اما الان به قزاق و چین نزدیک هستیم و شاید چین را هم ببریم اما، با ژاپن فاصله زیاد است.

پیروزخواه ادامه داد: تیم ملی واترپلوی ما درگذشته مقابل تیم‌های پر قدرت آسیا به دلیل سرعت کم تیمی می‌باخت اما الان سرعت تیم ملی خیلی بیشتر از گذشته است و حتی منتقدان واترپلو نیز به این نتیجه رسیده‌اند. من آرزو می‌کنم چیریچ برای واترپلوی ما ماندگار باشد چون سطح بسیار بالایی دارد. امیدورام فدراسیون این مربی را حفظ کند چون قطعا پیشنهاداتی را خواهد داشت، ورزش ما به چنین نفراتی نیاز دارد.

او در پاسخ به این سوال، با این شرایط تیم ملی در بازی‌های آسیایی شانس مدال داریم؟ برخی افراد می‌گویند که من گفته‌ام قدرت‌های برتر آسیا را با اختلاف می‌بریم اما این صحبت درست نیست. ورزش‌های گروهی و توپی مثل رشته‌های انفرادی و رکوردی نیستند. شاید یک تیم در یک روز خوب باشد اما فردا افت کند، پس اینطور نیست. با همه این صحبت‌ها، از نظر من شرایط تیم ملی واترپلو نسبت به ۱۵ سال اخیر بهترین شرایط برای کسب مدال است. در این ۱۵ سال تیمی نداشته‌ایم که تا این اندازه به مدال نزدیک باشد. شاید در بازی‌های اسیایی بوسان تیم ایران اینطور بود.

کاپیتان تیم ملی واترپلو در پایان با اشاره به رقبای تیم ملی واترپلو توضیح داد: به نظر من بجز ژاپن، چین و قزاقستان، تیم‌های سنگاپور، عربستان و کره تیم‌های خوبی هستند اما نمی‌گویم تیم ما را خیلی اذیت کنند ولی می‌توانند انرژی تیم ایران را تا حدودی بگیرند.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط