چین به اقتدار خود در قهرمانی واترپلو آسیا تداوم بخشید

تیم چین با پیروزی در دیدار فینال برابر قزاقستان عنوان قهرمانی نهمین دوره مسابقات واترپلو قهرمانی آسیا را به خود اختصاص داد و به قهرمانی های خود در آسیا تداوم بخشید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، فینال نهمین دوره مسابقات واترپلو قهرمانی آسیا در شهر دبی امارات برگزار شد و تیم قدرتمند چین با برتری ۴ بر ٢ در ضربات پنالتی مقابل قزاقستان اقتدار خود را در واترپلو آسیا تداوم بخشید.

در این دیدار جذاب و پرهیجان دو تیم در وقت قانونی و اضافه به تساوی ٩ بر ٩ دست یافتند ولی تیم چین در ضربات پنالتی موفق شد دیگر حریف نامدار آسیایی خود را شکست دهد و بر سکوی قهرمانی بایستد.
در دیدار رده بندی این رقابتها نیز تیم ژاپن موفق شد تیم نه چندان مطرح سنگاپور را با نتیجه ١٧ بر ۵ مغلوب کند و بر سکوی سوم آسیا بایستد.
تیم ملی واترپلو ایران غایب بزرگ این مسابقات بود و با توجه به تیم های راه یافته به مراحل پایانی در صورت حضور این شانس را داشت که جزو ۴ تیم برتر آسیا قرار بگیرد.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.