کشتکار نحوه انتخاب شناگران تیم ملی و کسب سهمیه مسابقات را تشریح کرد

Print Friendly
کشتکار نحوه انتخاب شناگران تیم ملی و کسب سهمیه مسابقات را تشریح کرد

عباسعلی کشنکار مدیرفنی تیم‌های ملی و سر مربی پایگاه ملی شنا در شیراز پیرامون نحوه انتخاب شناگران تیم ملی و کسب سهمیه مسابقات کشورهای اسلامی باکو و قهرمانی جهان مجارستان توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ جلسه  هم اندیشی سرمربیان پایگاه‌های ملی شنای کشور با حضور دبیر کل فدراسیون و ریاست و دبیر کمیته فنی شنای کشور و همچنین مدیر فنی ‌تیم‌های ملی شنا  روز دوشنبه (۱۱ بهمن ۱۳۹۵) در محل فدراسیون برگزار شد . در این جلسه پیرامون بسیاری از عوامل راهبردی جهت بهتر شدن فرایند ایجاد انگیزش در شناگران پایگاه‌های قهرمانی و ملی کشور,  شناسایی و انتخاب آنها و ورود به اردوی ملی و همچنین عوامل تاثیر گذار در چگونگی انتخاب نهایی و اعزام به مسابقات برون مرزی براساس سیاست‌های کلان وزارت ورزش, کمیته ملی المپیک و فدراسیون و با نظر مدیرفنی تیم‌های ملی و سرمربیان پایگاهای ملی کشور بحث و گفت و گو شد.

عباسعلی کشتکار مدیرفنی تیم‌های ملی و سر مربی پایگاه ملی شنا در شیراز پیرامون این جلسه و تصمیمات اتخاذ شده بیان کرد: با توجه به تعداد مسابقات برون مرزی پیش رو در سال آینده که در گروه‌ها و سطوح مختلف رقابتی انجام خواهد شد, مقرر گردید، در اولین رویداد مهم و قابل توجه (بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی) که از ۲۲ اردیبهشت تا اول خرداد ۱۳۹۶ به میزبانی شهر باکو(کشور آذربایجان) برگزار خواهد شد. نحوه و ملاک انتخاب شناگران منتخب حسب نتایج در همه مسابقات رسمی فدراسیون شنا اعم از مسابقات داخلی و خارجی که از اول مهر ۱۳۹۵ تا زمان اعلام اسامی توسط کمیته ملی المپیک کسب نموده‌اند و با توجه به جدول حد نصاب‌های رکوردهای ملی که با افزایش ضریب تشویقی معادل۴% در رویدادهای (۵۰, ۱۰۰,و ۲۰۰متر) و همچنین ضریب افزایشی ۵% برای رویدادهای ( ۴۰۰ مختلط, ۴۰۰, ۸۰۰, ۱۵۰۰ متر آزاد) مورد محاسبه و مورد عمل قرار خواهد گرفت.

مدیرفنی تیم‌های ملی با بیان نحوه گزینش شناگران ادامه داد: در این محاسبه توجه به سیاستهای راهبردی ارگان‌ها و مسئولین مرتبط مانند:

۱- حداکثر تعداد شناگران اعزامی به این مسابقات

۲- اولویت نخست انتخاب شناگران با توجه به راهبردهای فنی فدراسیون به مواد امدادی صورت می‌پذیرد.

۳-در هر ماده حداکثر ۲ نفر و مطابق مقررات فنی فینا صورت می پذیرد.

۴-اولویت اعزام بر حسب بالاترین فینا پوینت شناگران(ترتیب نزولی) و حسب حداکثر تعداد اعزام به مسابقات فوق الذکر انجام می‌پذیرد.

۵-زمان و مهلت نهایی معرفی شناگران منتخب توسط نامه مکتوب کمیته محترم ملی المپیک تعیین می‌گردد.

کشتکار ادامه داد: در دومین رویداد مهم و مورد نظر در هم اندیشی فوق الذکر, حضور در مسابقات قهرمانی جهان بوداپست مجارستان ۲۰۱۷ (مردادماه ۱۳۹۶) و مسابقات مرتبط، به تلاش برای کسب سهمیه و چگونگی فرایند انتخاب شناگران مطابق با دستور العمل کلی مورد اشاره (تصویر پیوست خبر) و با توجه به افزایش ضریب متفاوت ۳% به مسابقات کسب ورودی (B) قهرمانی جهان در رویدادهای (۵۰,۱۰۰,۲۰۰ متر) و ضریب افزایشی ۴% برای رویدادهای مسافت بلندتر(۴۰۰ مختلط,۴۰۰,۸۰۰,۱۵۰۰ متر) مورد محاسبه و ملاک خواهد بود.

او درباره زمان و نحوه این انتخاب افزود:

۱-انتخاب نهایی تا حداکثر اول خرداد ۱۳۹۶ تعیین می‌شود.

۲-سهمیه اعطایی متعاقباً با توجه به درخواست و مکاتبات فی‌مابین با فینا مشخص می‌شود.

۳-نحوه انتخاب براساس بالاترین فینا پوینت انجام می‌پذیرد.

۴- زمان انتخاب تمامی مسابقات زیر نظر فدراسون و فینا از تاریخ اول مهر ۱۳۹۵ تا اول خرداد ۱۳۹۵ است.

همچنین در دیگر رویدادهای مهم و قابل اعتنا چنین رویه و راهکاری پیشنهاد و تصمیم گیری خواهد گشت.

عباسعلی کشتکار در راستای حضور و شرکت در مسابقات قهرمانی جوانان جهان۲۰۱۷ که در اواخر مرداد ماه تا اوایل شهریور ماه۱۳۹۶ در کشور آمریکا برگزار می‌گردد، گفت: نحوه انتخاب شناگران جوان این رده سنی(۱۵ تا ۱۸ سال) کسب بالاترین فینا پوینت (حداکثر ۲ نفر در هر رشته) در مسابقات رسمی داخلی یا برون مرزی از اول فروردین تا اول اردیبهشت ۱۳۹۶ و بخصوص حضور در مسابقه انتخابی تیم ملی جوانان که در اواخر فروردین و یا اوایل اردیبهشت ۱۳۹۶(که آخرین ضرب العجل نهایی برای انتخاب نفرات و تیم اعزامی می‌باشد) برنامه ریزی شده خواهد بود.

لیست  رشته ها و رکورد های ورودی تیم ملی شنا(مسافت بلند) اعزامی به مسابقات کشورهای اسلامی باکو و کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان مجارستان۲۰۱۷

 

رکورد های کسب ورودی جهانی و کشورهای اسلامی

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط