یزدان خواه: آینده واترپلو با مدال آسیا تغییر خواهد کرد

Print Friendly
یزدان خواه: آینده واترپلو با مدال آسیا تغییر خواهد کرد

ملی پوش واترپلو معتقد است با کسب مدال بازی های آسیایی آینده واترپلو تغییر خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مهدی یزدان خواه بازیکن تیم ملی واترپلو درباره وضعیت این تیم گفت: از قبل عید تا به امروز در اردو هستیم. در سال جدید در دو اردوی تدارکاتی ایتالیا و چین حضور پیدا کردیم و در نهایت تیم ملی چین برای برگزاری یک اردوی مشترک به ایران آمد. در اردوی چین و ایتالیا همه چیز برای تیم ملی فراهم بود، تمرینات سنگین و چند بازی تدارکاتی از برنامه های تیم در این دو کشور بود. هفته آینده نیز به صربستان سفر می کنیم و تا ۲۲ خرداد دراین کشور اردو خواهیم داشت.

او ادامه داد: خوشبختانه آمادگی خوبی داریم و از نظر فنی به سطح مطلوبی رسیده ایم. لازم است تمرینات را با جدیت پیگیری کنیم و در بازی های تدارکاتی بیشتری شرکت کنیم. تلاشمان را به کار گرفته ایم تا در فاصله چند ماه مانده به بازی های آسیایی در کارهای تیمی و اجرای تاکتیک ها موفق تر ظاهر شویم. خوشبختانه یک روانشناس به بدنه تیم اضافه شده است که تاثیر فراوانی بر روی بازیکنان داشته است. به علاوه این که قرار است پزشک و فیزیوتراپ نیز در کنار تیم قرار بگیرند.

یزدان خواه درباره حریفان ایران در بازی های آسیایی تصریح کرد: همه تیم های آسیایی در این دوره از رقابت ها حضور دارند و یکی از دوره هایی است که با ترکیب کامل تیم ها برگزار می شود. مطمئنا هیچ تیمی از روی ضعف پا به این مسابقات نخواهد گذاشت بلکه همه با قدرت و برای کسب مدال می آیند. در چند سال گذشته تیم ملی کشورمان با اختلاف از تیم چین شکست می خورد اما امروز ما پا به پای این تیم مبارزه می کنیم و مشخص نیست برنده چه کسی است. به علاوه این که سطح بازی ایران به بازی قزاقستان و ژاپن نیز نزدیک شده است.

بازیکن تیم ملی واترپلو افزود: بازی های آسیایی برای تیم ملی ایران اهمیت فراوانی دارد اگر در آسیا مدال بگیریم آینده واترپلو تغییر خواهد کرد. سطح لیگ ارتقا می یابد، قرارداد بازیکنان افزایش پیدا می کند، جوانان گرایش بیشتری برای حضور در این رشته خواهند داشت، حامیان مالی تمایل بیشتری برای حضور در واترپلو پیدا می کنند و در نهایت نگاه وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک به این رشته تغییر خواهد کرد.

یزدان خواه در واکنش به این سوال که آیا واترپلوی ایران ظرفیت مدال گیری دارد یا نه بیان کرد: مطمئنا ظرفیت و پتانسیل مدال گیری را داریم اگر این ظرفیت وجود نداشت فدراسیون هزینه نمی کرد و ما هم وقت خود را برای این تیم نمی گذاشتیم اما مسئله این است که هیچ چیز مشخص نیست و چیزی صد درصد نیست. اگر در آسیایی نتیجه نگرفتیم نباید نگاه ها به این تیم تغییر کند. زحمات زیادی برای واترپلو کشیده شده است. باید مشکلات شناسایی و تغییراتی اعمال شود. اگر این تیم رها شود دیگر جذابیتی برای جوانان نخواهد داشت.

او با اشاره به حضور تاثیرگذار وموفق چیریچ در تیم ملی خاطرنشان کرد: واترپلو بعد از حضور چیریچ تغییراتی زیادی داشته است. او از مهد واترپلو صربستان آمده است و چند مدال جهانی دارد. واترپلوی ایران بعد از حضور او در بخش تیمی تر قدرتمند تر شده است. بسیاری از کارهای انفرادی جدید را یاد گرفته ایم. چیریچ حتی در زندگی ما نیز تاثیرات زیادی گذاشته است.

ملی پوش واترپلو در واکنش به برخی انتقادات اضافه کرد: انتقادات صحیح حتما راه گشای تیم خواهد بود اما صحبت های نا به جا و انتقاداتی که از روی غرض ورزی ارائه می شود بر روی تیم اثر منفی خواهد گذاشت. البته ما همگی تصمیم گرفته ایم به حواشی و انتقادات غیر منصفانه توجه نکنیم.

او در پایان به نقش و حمایت فدراسیون در موفقیت و روحیه بازیکنان اشاره و تصریح کرد: حمایت فدراسیون نسبت به قبل بسیار پررنگ تر است اما با توجه به مشکلاتی که پیش روی بازیکنان از جمله مشکلات مالی، تهیه مکمل های غذایی و … انتظار توجه بیشتری داریم. همه بازیکنان از زندگی و درس و کار خود گذشته اند. توقع داریم متناسب با تلاشی که ما انجام می دهیم به ما توجه شود. اگر وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک پشت فدراسیون باشند مطمئنا فدراسیون می تواند خدمات بیشتری ارائه دهد. فدراسیون ما سه رشته را دردل خود جای داده است که کار را سخت کرده است.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط