مسابقات شنا مسافت کوتاه کشورهای آسیای میانه ۲۰۱۷/

١۵مدال خوشرنگ حاصل کار شناگران ایران در پایان رقابت ها

Print Friendly
١٥مدال خوشرنگ حاصل کار شناگران ایران در پايان رقابت ها

کاروان شنای کشورمان با کسب ١۵ مدال در مسابقات شنای قهرمانی مسافت کوتاه کشورهای آسیای میانه ۲۰۱۷ در ترکمنستان به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ نخستین دوره مسابقات قهرمانی مسافت کوتاه کشورهای آسیای میانه ۲۰۱۷ به میزبانی کشور ترکمنستان در شهر عشق‌آباد از صبح روز گذشته (چهارشنبه) آغاز و عصر امروز(پنجشنبه) به پایان رسید. تیم ملی شنای کشورمان در روز نخست این رقابت‌ها موفق به کسب ۷ مدال (۱طلا ، ۳ نقره و ۳ برنز) شدند. روز دوم این مسابقات نیز با درخشش شناگران جوان و آینده‌دار کشورمان آغاز شد. ملی پوشان کشورمان در پایان روزدوم با به گردن آویختن ٨ مدال رنگا رنگ (۲ مدال طلا ، ٣ نقره و ٣ برنز ) به کار خود پایان دادند تا در مجموع با کسب ١۵ مدال، دست پر به کشور عزیزمان باز گردند.این مسابقات که با حضور شناگرانی از کشورهای ایران، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان ، تاجیکستان و افغانستان برگزار شد بعنوان مسابقات آزمایشی (Test Event) رقابت‌های داخل سالن کشورهای آسیایی (شهریور ۱۳۹۶) بود.ابتدا در روز دوم و پایانی این رقابت‌ها در رشته ۵۰ متر آزاد احسان شفائیان فرد و علیرضا یاوری به ترتیب موفق به کسب مدال نقره و برنز شدند و علیرضا امین زمردی در رتبه پنجم  ایستاد. اما در ادامه شایان عظیمی دومین مدال طلای کاروان شنای کشورمان را بر گردن آویخت او در رشته ۱۰۰ متر قورباغه در جایگاه نخست ایستاد. سروش قندچی و محسن مهمان نواز در رشته ۵۰ متر پشت همانند روز گذشته در ۱۰۰ متر این رشته به ترتیب مدال نقره و برنز این مسابقات را بدست آوردند. امیر عباس امرالهی و افشین عسگری هم در رشته ١٠٠ متر پروانه موفق به کسب مدال نقره و برنز شدند.

در آخرین ماده این مسابقات شناگران کشورمان با ترکیب شفائیان فرد ، زمردی ، امراللهی و یاوری خوش درخشیدند و در ماده چهار در ۱۰۰ متر مختلط  بر سکوی نخست ایستادند و مدال طلای این ماده را بر گردن آویختند و سومین مدال طلای کاروان کشورمان را به نام خود ثبت کردند.
نتایج نهایی روز دوم و پایانی مسابقات : 
۵۰ متر آزاد 

 1. کارناخو     ۲۳:۱۸
 2. احسان شفائیان فرد ۲۳:۳۰
 3. علیرضا یاوری  ۲۳:۷۵
 4. گورشاکو ۲۳:۹۴
 5. علیرضا امین زمردی ۲۴:۱۰

۱۰۰ متر قورباغه 

 1. شایان عظیمی  ۱:۰۳:۴۶
 2.  ژوما اگالین     ۱:۰۳:۸۳
 3. عبدولازیزو     ۱:۰۵:۴۷

۵۰ متر کرال پشت 

 1. عطایو مردان  ۲۵:۵۹
 2. سروش قندچی ۲۶:۱۱۸
 3. محسن مهمان نواز ۲۶:۲۷

١٠٠ متر پروانه

 1. ژولیکو ۵۴:٩۹
 2. امیرعباس امرالهی  ۵۵:۶٢
 3. افشین عسگری ۵۵:٩٨

۴*۱۰۰ متر مختلط 

 1. ایران (شفائیان فرد ، زمردی ، امراللهی و یاوری)  ۳:۵۵:۲۸
 2. قزقیزستان   ۳:۵۶:۴۸
 3. ترکمنستان ۳:۵۷:۵۰

انتهای پیام

 


Print Friendly

اخبار مرتبط