آنچه برای فوتبال رخ می دهد، در فینا ترافی رخ داد

تلاش های چند ماهه فدراسیون شنا نتیجه داد تا بعد از حدود 40 سال اولین میزبانی آبی ایران با قهرمانی تیم ملی واترپلو همراه شود.

انسیه بحری/

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ روزنامه گل نوشت: پنجمین دوره رقابت های توسعه جهانی واترپلو سوم خرداد همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر به میزبانی ایران در استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شیرودی تهران آغاز شد و با قهرمانی تیم ملی ایران در هشتم خرداد به پایان رسید.

ایران در دیدار فینال مسابقات توسعه جهانی به مصاف تیم ملی اروگوئه رفت و در نهایت به پیروزی پرگل ۱۳ بر ۵ دست یافت و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. این اولین قهرمانی ایران در مسابقات جهانی واترپلو است.
تیم ملی ایران در کوارتر اول دو بر صفر و در کوارتر دوم سه بر صفر به برتری رسید. سپس در کوارتر سوم با نتیجه سه بر سه با حریف مساوی کرد و در کوارتر پایانی نیز با نتیجه ۵ بر ۲ اروگوئه را از پیش رو برداشت.
بعد از ایران و اروگوئه، اتریش و مالت نیز بعد از برگزاری دیدار رده بندی، به ترتیب رتبه سوم و چهارم را از آن خود کردند.
تیم ملی ایران نیز پیش از این یک بار به مقام قهرمانی و یک سومی مسابقات توسعه جهانی دست یافته بود.
حاشیه های فینا ترافی
همچنین حجت الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور و محمود گودرزی وزیر ورزش با حضور در ورزشگاه، از نزدیک نظاره گر بازی بودند.
ظرفیت جایگاه تماشاگران نیز قبل از شروع بازی فینال تکمیل شد و برخی تماشاگران به دلیل نبود ظرفیت پشت درب ماندند. روابط عمومی فدراسیون نیز با انتشار پیامی از علاقمندان خواست تا از تلویزیون نظاره گر این مسابقه باشند.
برای این دیدار شرایطی مانند آنچه برای رقابت های فوتبال قبل از مسابقات رخ می دهد در بیرون ورزشگاه شیرودی دیده شد.
طبق قانون فدراسیون جهانی مسابقات فینا ترافی باید پخش تلویزیونی می شد و برای این مسابقات نیز چنین تمهیداتی در نظر گرفته شد.
میثم جعفری کاپیتان تیم ملی واترپلو بعد از قهرمانی تیم ملی کناره گیری خود را از دنیای قهرمانی اعلام کرد.
از سوی وزارت ورزش ۳ سکه، از سوی اداره ورزش استان تهران ۳ سکه طلا و ۲ سکه نیز از سوی فدراسیون شنا در مراسم اختتاحیه به ملی پوشان قهرمان واترپلو تعلق گرفت که در مجموع چیزی حدود ۸ میلیون تومان به عنوان پاداش برای قهرمانان جهان در این مسابقات به ثبت رسید.
ملی پوشان ایران در مسابقات توسعه جهانی به میزبانی تهران بهترین خط دفاعی و خط حمله را از آن خود کردند.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.