ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

ابهام زدايي از موضوع تكذيب مصاحبه خبرگزاري دانا

روابط عمومي فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو با صدور اطلاعيه اي علاوه بر تكذيب مصاحبه بيداريان نسبت به مطلب منتشر شده در خبرگزاري دانا شفاف سازي كرد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو؛ ماجرا از آنجايي شروع شد كه خبرگزاري محترم دانا در مصاحبه از محمد بيداريان ( قهرمان شنا) مدعي شد كه احتمال مهاجرت وي به خارج از كشور وجود دارد. انتشار اين مطلب موجب تعجب خانواده شنا و شخص محمد بيداريان شد. به همين دليل و بنا به خواست اين ورزشكار روابط عمومي فدراسيون طي تماسي با خبرگزاري مذكور ضمن تشكر از پوشش اخبار شنا خواستار تصحيح يا تكذيب مطلب منتشر شده شد.
اما خبرگزاري دانا با اقدامي كه در ادبيات سياسي “فرار به جلو” لقب گرفته است بار ديگر با بيداريان تماس گرفت و سعي كرد تا از وي تائيد بگيرد. همچنين به درخواست روابط عمومي فدراسيون براي شفاف سازي، فايل صوتي گفت و گوي دوم و اسناد مربوطه را منتشر كرد.
حال روابط عمومي فدراسيون شنا براي روشن سازي افكار عمومي توجه مخاطبان خود را به چند نكته جلب مي كند:
۱- خبرگزاري دانا به هيچ عنوان فايل صوتي مصاحبه اول بيداريان را در اختيار ندارد. به همين دليل بار ديگر با وي تماس مي گيرد تا از بيداريان تاييد بگيرد پس احتمال اشتباه سهوي در تنظيم مصاحبه اول محتمل است.
۲- بيداريان طبق اعلام قبلي روابط عمومي و بر اساس مصاحبه با ساير رسانه ها مثل باشگاه خبرنگاران جوان در فايل صوتي منتشر شده خبرگزاري دانا نيز بيش از پنج بار قويا موضوع خروج از كشور خود را تكذيب مي كند.
۳- خبرگزاري دانا با وجود اينكه بيداريان خيلي شفاف مصاحبه اش را تكذيب كرد (كه تكذيب وي در فايل صوتي منتشر شده دانا موجود است)، به جاي تصحيح مطلب مذكور در اقدامي جالب مساله جديدي را مطرح مي كند و تلويحا مدعي مي شود كه بيداريان تحت فشار مسئولان فدراسيون اقدام به تكذيب كرده است.
۴- پس طبق فايل صوتي منتشر شده در همين خبرگزاري صرف نظر از هر دليلي مصاحبه بيداريان توسط خود وي تكذيب شده است.
۵- پيگيري يك ادعاي كذب(تصميم براي خروج از كشور بيداريان) توسط هر يك از علاقه مندان شنا، كارمندان فدراسيون، قهرمانان و مربيان و حتي مسئولان فدراسيون چيز عجيبي نيست. چونان كه محتمل است هر يك از آشنايان بيداريان نيز پس از مطالعه مصاحبه وي بپرسند كه آيا واقعا چنين مطلبي صحت دارد يا خير؟
۶- روابط عمومي فدراسيون شنا به هيچ عنوان هيچ يك از رسانه ها را متهم به دروغ پردازي نمي كند. تنها معتقد است كه در پردازش مصاحبه اول محمد بيداريان و همچنين انتشار مطالب ديگر در اين باره، تمام واقعيت آن طور كه هست بيان نشده بود. به همين دليل اطلاعيه فوق را منتشر كرد.
۷- روابط عمومي فدراسيون شنا به تبعيت از مديريت شفاف و درب باز رياست فدراسيون شنا قدردان زحمات همه رسانه هاي فعال در اين حوزه است و مراتب سپاس خود را از پيگيري مديريت خبرگزاري دانا درباره تكذيب مصاحبه بيداريان ابراز مي كند.

انتهاي پيام

image_printپرینت مطلب