استقبال رئیس فدراسیون از “دنیس کمنی”

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو و هیات همراه اش برای استقبال از دنیس کمنی، رئیس فدراسیون واترپلو مجارستان و مدرس بین المللی فینا به فرودگاه امام خمینی(ره) رفتند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ دنیس کمنی، رئیس فدراسیون واترپلو مجارستان و مدرس بین المللی فینا صبح امروز (دوشنبه)، وارد تهران شد. محسن رضوانی شخصا به همراه جمعی از مسئولان فدراسیون برای استقبال از کمنی به فرودگاه امام خمینی (ره) رفت.
دنیس کمنی که یکی از پر افتخارترین مربیان واترپلو جهان به شمار می رود، برای برگزاری یک دوره کلینیک بین المللی واترپلو به تهران سفر کرده است. این دوره از تاریخ 10 الی 15 شهریور در محل فدراسیون شنا برگزار می شود. هدف از برگزاری این دوره بالا بردن سطح دانش مربیان فعال عنوان شده است.
“دنیس کمنی” متولد سال 1954 شهر بوداپست مجارستان است. او از سن شش سالگی به ورزش واترپلو رو آورد و تا 27 سالگی به طور حرفه ای به بازی کردن در این رشته ادامه داد. او بین سال‌های 1974 تا 1986 عضو تیم ملی واترپلو مجارستان بود و در بیش از 17 رقابت بین‌المللی برای کشورش به آب زد. اما سال‌های طولانی بازیگری او تنها مرحله آماده‌سازی برای اتفاقات مهم پیش رو بود. در کشوری که واترپلو ورزش ملی است، “کمنی” برای تبدیل شدن به بزرگترین مربی تاریخ واترپلو مجارستان آماده می‌شد.
“کمنی بزرگ” دکترای دامپزشکی دارد. وی پس از فارغ‌التحصیلی به سراغ گرفتن مدرک مربیگری سطح حرفه ای رفت و در سال 1998 موفق به کسب این مدرک شد. او بلافاصله پس از دوران بازیگریش به فکر سرمربیگری تیم ملی مجارستان افتاد. تیمی که از 12 المپیک بین سال‌های 1928 تا 1980 تنها یک نشان طلا گرفته بود و نزدیک به 20 سال هم ( 1980 تا 2000) هیچ مدالی در این رشته در رقابت های معتبر المپیک کسب نکره بود.
“کمنی” تمام این معادلات را بر هم زد. پس از گذشت دو سال کوتاه از دوران مربیگریش در مجارستان او تیم ملی این کشور را به یکی از قطب‌های اصلی جهان واترپلو تبدیل کرد. در بین مجارها این نکته مشهور است که او دست به هرچیزی بزند تبدیل به طلا می‌شود. او در یک رکورد فوق‌العاده توانست سه طلای المپیک متوالی را برای تیم ملی مجارستان کسب کند. رقابت‌های المپیک 2000، 2004 و 2008 سه دوره‌ای بود که تیم مجارستان تحت هدایت این مربی به مقام نخست دست یافت. طلای مسابقات جهانی، اروپایی، لیگ جهانی و بسیاری عناوین دیگر گوشه ای از افتخارات این مربی است. تیم مجارستان در دوران مربیگری او پنج بار به عنوان بهترین تیم ورزشی مجارستان انتخاب شد تا “کمنی” در سال‌های 1999، 2000، 2003، 2004 و 2008 به عنوان رئیس برتر ورزشی در مراسم بهترین های ورزشی سال مجارستان معرفی شود.

انتهای پیام