اسکندریون از رایزنی برای بورسیه یک شناگر در فینا خبر داد

Print Friendly
اسکندریون از رایزنی برای بورسیه یک شناگر در فینا خبر داد

دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: قرار است یکی از شناگران ایران برای مدت ۶ یا ۷ ماه در یکی از کشورها بورسیه فینا شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو و به نقل از ایسنا؛ حمید اسکندریون در خصوص شرایط ورزشکاران رشته واترپلو اظهار کرد: تیم ملی واترپلو چندی پیش در اردوی تدارکاتی ترکیه بود و اکنون هم ملی‌پوشان به تمرینات خود ادامه می‌دهند. ۲۰ مهر نیز قرار است ما لیگ واترپلو  را در رده سنی زیر ۱۷ سال آغاز کنیم. در این لیگ ۱۹ تیم حضور خواهند داشت که این مسابقات به صورت متمرکز در تهران برگزار خواهد شد.

وی در مورد شرایط رشته شنا نیز افزود: اگر فراهم شود آخر مهر ۶ شناگر به مسابقات جام جهانی دوحه اعزام خواهند شد تا بتوانند ورودی مسابقات جهانی ابوظبی را بگیرند. البته مهرشاد افقری و متین بالسینی حد نصاب مسابقات قهرمانی جهان را کسب کرده‌اند و مسابقات دوحه به نوعی مسابقه تدارکاتی برای آنها در نظر گرفته خواهد شد. این مسابقات مسافت کوتاه است و در استخر ۲۵ متر انجام می‌شود.

اسکندریون افزود: سینا غلامپور و مهدی انصاری دیگر ملی‌پوشان ایران در مسابقات جام جهانی دوحه هستند که توانسته‌اند حدنصابی که کادر فنی در نظر گرفته بود را کسب کنند. دو شناگر جوان هومر عباسی و ابوالفضل سام هم توانستند رکورد بزرگسالان را بزنند و اگر با اعزام آنها موافقت شود این دو نفر هم به مسابقات دوحه اعزام خواهند شد.

دبیر فدراسیون شنا در ادامه در خصوص شرایط ورزشکاران در رشته شیرجه نیز گفت: آنها تمرینات خود را ادامه می‌دهند. قرار است با بازگشایی استخرها مسابقات را راه اندازی کنیم و ان‌شاالله در آبان چندین مسابقه در رشته های شنا، شیرجه و واترپلو برگزار کنیم.

اسکندریون گفت: احتمال دارد علی جعفری یکی از شناگران خوب ما بورسیه فینا شود و در خارج به مدت ۶ یا ۷ ماه اردو بزند. کارهای او را انجام دادیم و اگر فینا موافقت کند به زودی این اتفاق رخ خواهد داد.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط