اسکندریون: در ماده‌های تیمی امیدوار هستیم/ ۲ شناگر خارج‌ از کشور مستقیماً به قونیه می‌روند

Print Friendly
اسکندریون: در ماده‌های تیمی امیدوار هستیم/ ۲ شناگر خارج‌ از کشور مستقیماً به قونیه می‌روند

رئیس کمیته فنی شنا گفت: لیست نهایی نفرات اعزامی و ماده‌هایی که تیم ایران شرکت خواهد کرد، هفته آینده نهایی شود.

حامد حسین زاده/

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ حمید اسکندریون در گفت‌وگو با میزان، درباره وضعیت برگزاری اردوی تیم ملی شنا جهت حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی و لغو سفر به ارمنستان، اظهار داشت: اردوی تیم ملی شنا برای حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی از امروز‌ (یک‌شنبه) به میزبانی استخر مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز شده است‌. قرار بود شناگران پیش از حضور در قونیه یک اردوی برون مرزی در ارمنستان داشته باشند، اما متاسفانه به دلیل فاصله زمانی کم تا آغاز بازی‌های کشور‌های اسلامی صلاح دیدیم تا این اعزام صورت نگیرد. طبق برنامه قرار است ملی‌پوشان شنا تا سوم مرداد ماه در اردو باشند و با پایان این اردو، مراحل دیگری هم تا زمان اعزام به قونیه در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیته فنی شنا افزود: در حال حاضر مجوز اعزام ۹ شناگر به بازی‌های کشورهای اسلامی را داریم، اما احتمال آن وجود دارد که در نهایت تغییراتی در حد یک نفر در لیست اعزامی به وجود آید، ولی تمام تلاش‌مان به اعزام کامل تیم شنا است. همچنین دو شناگر تیم ملی در خارج از کشور حضور دارند و قرار است مستقیما به تیم ملی در قونیه ملحق شوند. رشته شنا ماده‌‌های زیادی دارد و مدال‌های پر تعدادی در این رشته توزیع می‌شود. در حال حاضر تعداد شناگران کرال سینه در تیم ملی زیاد است و اگر قرار باشد تغییراتی در تعداد نفرات اعزامی ایجاد شود، در بخش کرال خواهد بود.

وی در مورد رقبای شنای ایران در بازی‌های کشور‌های اسلامی، گفت: تیم ترکیه با توجه به میزبانی هم تعداد شناگران زیادی خواهد داشت و هم اینکه این کشور اروپایی از شناگران بسیار خوبی بهره می‌برد. علاوه بر ترکیه، شناگران سنگاپور و اندونزی و حتی برخی نمایندگان از قاره آفریقا رقبای قدرتمندی به شمار می‌روند.

اسکندریون در پایان در خصوص شانس ایران برای کسب مدال، خاطرنشان کرد: در ماده‌های تیمی شانس زیادی برای رفتن روی سکو داریم، هرچند در بخش انفرادی هم به کسب مدال امیدواریم. قرار است لیست نهایی نفرات اعزامی و ماده‌هایی که تیم ایران شرکت خواهد کرد، هفته آینده نهایی شود.

انتهای پیام/


Print Friendly

اخبار مرتبط