افقری: هدفم کسب مدال بازی‌های آسیایی است

Print Friendly
افقری: هدفم کسب مدال بازی‌های آسیایی است

پروانه‌روی تیم‌ملی شنای ایران گفت: هدفم کسب مدال در بازی‌های آسیایی هانگژو است چرا که نتیجه بازی های آسیایی در اولویت قرار دارد .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مهرشاد افقری در رقابت‌های بین‌ المللی شنای ترکیه خوش درخشید و موفق شد برای نخستین بار ورودی ماده ۱۰۰ متر پروانه قهرمانی جهان را کسب کند. افقری ۱۰۰ متر را در مدت زمان ۵۳.۶۵ شنا کرد و سومین ورودی ایران در این رقابت ها را به ثبت رساند.

مهرشاد افقری، پروانه‌رو تیم‌ملی شنای ایران در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه به منظور شرکت در مسابقات بین‌المللی شنای ترکیه تمرکز بسیار زیادی داشتم و مطمئن بودم که می‌توانم ورودی مسابقات جهانی را کسب کنم، ‌اظهار کرد: قبل از اعزام، ورودی ۵۰ متر را کسب کرده‌ بودم و هدفم کسب ورودی ۱۰۰ متر پروانه بود که خداراشکر موفق شدم به این هدف برسم.

وی با بیان اینکه هدفم کسب مدال بازی‌های آسیایی است، عنوان کرد: متاسفانه هنوز کمیته فنی و کمیته ملی المپیک مشخص نکرده‌اند که تیم‌ملی شنا به این مسابقات اعزام می‌شود یا خیر، همچنین هنوز تعداد نفرات اعزامی به بازی‌های آسیایی در رشته شنا، مشخص نیست و ما هنوز نمی‌دانیم که چه برنامه‌ای تعریف شده است!

پروانه‌روی تیم‌ملی شنای ایران با اشاره به اینکه باید مشخص شود که آیا شناگران ایرانی به مسابقات بازی‌های آسیایی اعزام می‌شوند یا خیر، اظهار کرد: ابتدا باید مشخص شود تیم‌ملی شنا با چه تعداد نفراتی به مسابقات بازی‌های آسیایی اعزام می‌شود و بعد از آن باید حمایت‌ها آغاز شود.

افقری افزود: اگر قصد داریم به بازی‌های آسیایی اعزام شویم باید در مسابقات متعدد برون مرزی و داخلی شرکت کنیم تا بتوانیم به حداکثر آمادگی برای حضور در مسابقات برسیم. شنای ایران نیازمند حمایت‌های مالی و معنوی است تا شناگران بتوانند تمرکز خود را کاملا به ورزش، ‌تمرین، شنا و مدال اختصاص دهند و بتوانیم اولین مدال بازی‌های آسیایی را در این رشته کسب کنیم چرا که نتیجه بازی‌های آسیایی در اولویت قرار دارد.

 

انتهای پیام

 


Print Friendly

اخبار مرتبط