1

باید در آموزش شنا قوی‌تر عمل کنیم/ تعدد مدال های آسیایی و المپیک توجه به شنا را ضروری می کند

سرپرست فدراسیون شنا گفت: در بحث آموزش باید خیلی قوی‌تر از این عمل كنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، برانوش نیك ‌بین در مراسم تجلیل از برترین‌های شنای خراسان رضوی كه در محل هتل پردیسان مشهد برگزار شد، افزود: امیدوارم مربیان مجرب این استان در كشف استعدادها قوی‌تر عمل كرده و قهرمانان خوبی تحویل جامعه ورزشی بدهند تا در آینده افتخار آفرینی كنند.

وی ادامه داد: ١۴۰ مدال در بازی‌های آسیایی و المپیك در رشته شنا توزیع می‌شود كه این توجه بیشتر به ورزش شنا را ضروری می‌كند.

نیک بین با اشاره به امكانات سخت‌افزاری شنا در كشور عنوان كرد: در دهه ٧۰ حدود ۴۰ استخر داشتیم ولی در حال حاضر بیش از ٢۰۰۰ استخر در سطح كشور داریم. روزی آرزوی استخرهای مدرن را داشتیم ولی در حال حاضر در اكثر استان‌ها چنین استخرهایی وجود دارد.

نیک‌بین تصریح كرد: خراسان رضوی پتانسیل بالایی در ورزش شنا دارد و قطب شنای كشور محسوب می‌شود كه حاصل مدیریت‌های خوب گذشته و حال است.

وی با بیان اینكه شناگران خراسان رضوی ركوردهای خوبی در سطح استان دارند، افزود: تعداد مربیان فعال در بخش قهرمانی كم است و این تعداد باید افزایش یابد.

سرپرست فدراسیون شنا خاطرنشان كرد: خراسان رضوی امكانات سخت افزاری خوبی دارد و می‌تواند میزبان مسابقات ملی و بین‌المللی باشد.

مجید مشتاق، سرپرست هیات شنا استان خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: هیات استان همواره جزو هیات‌های فعال كشور بوده كه این حاصل كار روسای قبلی و پیشینیان است.

وی با بیان اینكه مسائل فرهنگی برای هیات بسیار مهم است، افزود: باید تلاش كنیم تا با همدلی و وفاق بیشتر موفقیت‌های شنا روز به روز افزایش پیدا كند.